Przejdź do treści

Nowa galeria handlowa na terenach po hucie?

Po naszej publikacji na temat planów firmy Acteeum odnośnie budowy galerii handlowej w Siemianowicach Śląskich pojawiło się wiele pytań co do lokalizacji inwestycji. Sprawdziliśmy na co pozwala plan zagospodarowania przestrzennego w naszym mieście i jedynym miejscem, w którym można lokalizować tak duże obiekty handlowe jest teren po zlikwidowanej Hucie Jedność. Czy zatem to w tym miejscu powstanie galeria? Czekamy na oficjalne informacje w tym temacie.

Jako, że temat galerii handlowych zawsze budzi „emocje” w naszym mieście, postanowiliśmy sprawdzić jakie sklepy znajdą się w podobnych galeriach handlowych Acteeum.

Troszkę większa galeria powstaje obecnie w Andrychowie (24 000 m2). Mają się tam znaleźć sklepy z ubraniami i obuwiem, wyposażenia wnętrz, sportowe, elektroniki użytkowej, mediów i drogeryjnej. Ma być też oferta gastronomiczna, rozrywkowa i usługowa. Na parkingu ma znaleźć się także fast food z możliwością zakupu jedzenia prosto z samochodu.

Z kolei Galeria Chełm (której powierzchnia wynosi 17 000 m2) to takie marki jak: Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, RTV Euro AGD, Martes Sport, Reserved, Sinsay, House, Cropp, home&you, DIVERSE, Pepco, Swiss, KiK, 4F, Ziaja, Esotique, Deichamann, Vision Express, Play, Orange, Kantor Komes, restauracja Olimp czy Księgarnie Świat Książki.

Czekamy na potwierdzenie informacji w temacie lokalizacji nowej, siemianowickiej galerii jak również najemców powierzchni. Podobno w najbliższym czasie informacje te ma potwierdzić siemianowicki magistrat wraz z właścicielem terenu.

Galerie handlowe Acteeum można zobaczyć na stronie: ACTEEUM.

Foto: acteeum.pl