Przejdź do treści

Koronawirus: stan zagrożenia epidemicznego w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Co to oznacza?

W nocy z soboty na niedzielę wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia kolejowe i lotnicze, ograniczone zostanie funkcjonowanie galerii handlowych (w galeriach czynne będą głównie sklepy spożywcze, apteki, itp), lokale gastronomiczne będą mogły prowadzić działalność tylko i wyłącznie z dowozem/na wynos, zostaną zamknięte granice – osoby powracające do kraju (głównie Polacy oraz osoby, które mają „do tego szczególne powody”) będą musiały przejść 14-dniową kwarantannę). Oczywiście będą wprowadzone kontrole na wszystkich granicach. Rząd wprowadza także zakaz zgromadzeń publicznych (powyżej 50 osób – dotyczy również zgromadzeń religijnych).

Siemianowiczanie! Ważne, aby nie potęgować paniki i nie szerzyć niesprawdzonych informacji. Wszystkie niezbędne i oficjalne informacje i zalecenia w sprawie koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Co jeszcze oznacza stan zagrożenia epidemicznego? Przeczytacie o tym np. na stronie RMF FM

Aktualizacja: Zarząd Szpitala w Siemianowicach Śląskich informuje, że ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i pojawieniem się w Polsce koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów, od dnia 14 marca 2020 r. obowiązuje ZAKAZ ODWIEDZANIA pacjentów, aż do odwołania.

Informacje można uzyskiwać na bieżąco na stronie internetowej szpitala: http://zozsiemianowice.pl/