Przejdź do treści

Plac targowy zamknięty, handel głównie plonami

16 marca 2020 r. operator targowiska w Siemianowicach Śląskich poinformował o zamknięciu placu targowego w centrum miasta. W związku z opublikowanym komunikatem, wysyłacie do nas zapytania odnośnie handlu, który odbywa się na targowisku. Postanowiliśmy zapytać zarządcę targowiska o szczegóły tej sprawy.

Jak informuje zarządca, obecnie główny plac targowy jest zamknięty do odwołania. Po konsultacji z innymi zarządcami targowisk, podjęto decyzję o otwarciu części targowiska, ale głównie dla rolników, którzy handlują swoimi plonami (właściwie jest to jedyna możliwość zarobku dla tych, którzy uprawiają owoce i warzywa). Na targowisku nie zakupimy zatem artykułów przemysłowych, ubrań, itp. Zarządca targowiska na bieżąco kontroluje przestrzeganie wszystkich rządowych zaleceń co do handlu. Zakupów możecie dokonać na stoiskach zlokalizowanych wzdłuż ul. Dąbrowskiego oraz w kilku „budkach” na małym placu targowym. Jeśli ktoś wybiera się na siemianowickie targowisko, prosimy o zachowanie środków bezpieczeństwa. Co ważne, siemianowicka Straż Miejska również kontroluje sytuację na targu.

Przypominamy, że liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych. Jeśli na osiedlowym bazarze jest 20 punktów handlowych, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 klientów.