Przejdź do treści

Inwestycje mieszkaniowe na „Falklandach”

Dziś przyjrzymy się inwestycjom mieszkaniowym na michałkowickich „Falklandach”. Na terenach zlokalizowanych wokół ul. biskupa Czesława Domina oraz Budryka budowane są dwa osiedla mieszkaniowe, a także kilkadziesiąt domków jednorodzinnych.

Indywidualne budownictwo rozwija się na terenach zlikwidowanych (dzikich) ogródków działkowych. Kolejne działki były sprzedawane przez Gminę indywidualnym nabywcom – prace trwają na większości działek. Podobnie sytuacja wygląda na polach pomiędzy ul. Budryka i Domina – działki budowlane można nabyć od pośredników (DZIAŁKI W MICHAŁKOWICACH). Obok prywatnych domów jednorodzinnych powstaną także bliźniaki w ramach inwestycji Michałkowice Residence.

Sprzedano już wszystkie domy w ramach inwestycji Nowe Michałkowice. Małe, zamknięte osiedle znajduje się na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i Domina.

Domino Garden to inwestycja deweloperska firmy APSTAR. Dwa pierwsze etapy osiedla są już ukończone, obecnie trwają prace przy etapach III i IV. Więcej informacji dostępnych jest na stronie dewelopera ETAP III ETAP IV. Cała inwestycje obejmuje budowę jednopoziomowych i dwupoziomowych apartamentów z ogródkami.

Domino Park to jedna z najnowszych inwestycji firmy NEXX DEVELOPER. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie budowy osiedla, który obejmuje cztery budynki wielorodzinne. Więcej o inwestycji przeczytacie na stronie DOMINO PARK.

Na koniec warto wspomnieć, że duża część terenów pomiędzy ul. Kościelną i Domina jest jeszcze niezabudowana. W planie zagospodarowania są to tereny przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe, więc kwestią czasu jest sprzedaż kolejnych działek, które należą do prywatnych właścicieli. Obecnie prowadzona jest tam działalność rolnicza.