Przejdź do treści

Areszt za znęcanie się nad niemowlakiem

Siemianowicki sąd tymczasowo aresztował matkę i jej partnera, którzy znęcali się nad 4-miesięczną dziewczynką. Niemowlę było niedożywione i wykończone, a obrażenia były tak poważne, że konieczna była natychmiastowa operacja. 26-latka i jej o 5 lat starszy konkubent usłyszeli także zarzut za narażenie na niebezpieczeństwo pozostałego rodzeństwa.

W piątek wczesnym rankiem katowiccy policjanci poinformowali siemianowickich mundurowych o tym, że w jednym ze szpitali wykonali czynności w sprawie hospitalizowanego tam niemowlęcia. Lekarz dyżurujący powiadomił, że 4-miesięczna dziewczynka, która do nich trafiła była maltretowana, co potwierdziły wykonane badania. Niemowlę miało wiele złamań i krwiaków, było niedożywione i wykończone.

Matka dziewczynki zaprzeczyła, by doszło do znęcania się nad córeczką i nie wiedziała skąd wzięły się u niej takie obrażenia. Konieczne było zatrzymanie mieszkanki Siemianowic Śląskich. Policjanci sprawdzili adres jej zamieszkania, lecz nikogo tam nie zastali. W rozmowie z sąsiadami dowiedzieli się, że poszukiwana 26-latka już tam nie mieszka. Mundurowi wykonali szereg ustaleń, które ostatecznie doprowadziły ich do matki dziewczynki. Kobieta została zatrzymana. Ten sam los podzielił jej partner, z którym miała 2-letniego syna. Oprócz niemowlęcia i dwulatka, wychowywali wspólnie jeszcze 5-letnią dziewczynkę.

Po przesłuchaniu świadków i zgromadzeniu dokumentacji medycznej, obojgu przedstawiono zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 4-miesięczną dziewczynką. Kolejny zarzut dotyczył narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia pozostałych dzieci będących pod ich opieką. Rodzeństwo maltretowanej dziewczynki zostało umieszczone w placówce, a o całej sytuacji został powiadomiony sąd rodzinny, który podejmie w tej sprawie decyzje.

Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące 26-latkę i jej 31-letniego partnera. Parze grozi nawet 10 lat więzienia.

źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich
foto: Anja🤗#helpinghands#stayathome #solidarity#stays healthy🙏 z Pixabay