Przejdź do treści

Sierpniowe koncerty w amfiteatrze miejskim

Za nami połowa wakacji. W lipcu wielu z Państwa uczestniczyło w imprezach, organizowanych w amfiteatrze miejskim przez Siemianowickie Centrum Kultury i Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta. W sierpniu odbędą się kolejne Letnie Koncerty do amfiteatru w siemianowickim Parku Miejskim, w każdą sobotę (i jedną niedzielę) o godzinie 17.00. Wstęp wolny.


1 sierpnia wystąpią dla Państwa Danuta Wiśniewska i jej goście.
Danuta Wiśniewska to była solistka Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, znana z przeboju „Dziękować warto”. Podczas koncertu artystka zaprezentuje swoje najnowsze utwory, „najpiękniejsze przeboje niemieckie” oraz dobrze znane piosenki ostatniego 100-lecia jak: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, ”Ja jestem tylko po to, żeby kochać mnie”, „Sexapil” i wiele innych niespodzianek, a wszystko to w przepięknych kreacjach i jednorazowym opracowaniu muzycznym!


8 sierpnia prawdziwa gratka dla wielbicieli muzyki soulowej i popowej!
Na scenie amfiteatru wystąpią znakomici muzycy: Kaja Karaplios – wokal, Bohdan Lizoń – gitara, Tomasz Kańtoch – gitara basowa, Marek Olma – perkusja, Adam Niedzielin – piano.


W niedzielę 9 sierpnia o godzinie 17.00 zapraszamy na koncert Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”, zatytułowany „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”.


15 sierpnia specjalnie dla Państwa wystąpi Piotr Herdzina z zespołem.
Piotr Herdzina jest postacią znaną i bardzo popularną na śląskiej scenie muzycznej. Jego obecność na deskach siemianowickiego Amfiteatru gwarantuje wspaniałą zabawę, o czym z pewnością doskonale wiedzą miłośnicy letnich koncertów w plenerze. Herdzina to artysta o charakterystycznym głosie, laureat nagrody „Szlagier Roku 2015″ Radia Fest za utwór „Co w życiu mym”.


22 sierpnia na scenie amfiteatru wystąpią zespół Eminence oraz gwiazda wieczoru – METRUM. Zespół Eminence zaprezentuje przeboje lat 80-tych. Metrum Reni & Marco to duet o śląskich korzeniach, który tworzą wokalistka Teresa Dzięcioł oraz wokalista Marek Halup, grający również na gitarze. Ona – to wykształcona solistka Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, która śpiewała także w Niemczech na galowych imprezach. On – to człowiek orkiestra – przez wiele lat grający na klawiszach, akordeonie i gitarze w Big-Bandzie również za zachodnią granicą.


Muzyczne lato zakończymy 29 sierpnia koncertem zespołu Siemion Band, działającego w Siemianowickim Centrum Kultury. Muzycy wystąpią z towarzyszeniem utalentowanych, młodych wokalistów. Podczas koncertu zaprezentują przeboje muzyki rozrywkowej.

Zapraszamy serdecznie na wszystkie koncerty, przypominając jednocześnie o konieczności przestrzegania wszystkich zasad bezpieczeństwa, obowiązujących w czasie epidemii:
– w koncercie może uczestniczyć maksymalnie 300 osób
– wchodząc do amfiteatru dezynfekujemy ręce płynem znajdującym się przy wejściu
– zakrywamy usta i nos przy pomocy maseczki lub przyłbicy (nie dotyczy dzieci do lat 4)
– poddajemy się badaniu temperatury przy użyciu termometru bezdotykowego
– zajmujemy co czwarte miejsce na widowni (chyba że jesteśmy rodziną i razem mieszkamy).

źródło: UM Siemianowice Śląskie
foto: UM Siemianowice Śląskie