Przejdź do treści

#siemcemająpecha: remont kanalizacji w Michałkowicach

Od dłuższego czasu trwa przebudowa kanalizacji w Michałkowicach. Prace prowadzone są jednocześnie w kilku miejscach (m.in. ul. Przyjaźni, ul. Wyzwolenia, ul. Budryka, ul. Domina). Prace posuwają się powoli do przodu, a powodują dużo utrudnień dla mieszkańców. W ciągu kilku miesięcy zgłaszaliście do nas m.in. sprawy organizacji ruchu, nieprawidłowego oznakowania wymuszającego poruszanie się po drogach niezgodnie z przepisami. Po ostatniej „fali zgłoszeń” na facebooku, Gmina zajęła stanowisko w sprawie:

3 sierpnia w siedzibie Wodociągów Siemianowickich  Aqua-Sprint Sp. z o.o. odbyło się spotkanie z wykonawcą budowy kanalizacji sanitarnej przy ul. Przyjaźni w Siemianowicach Śląskich. Zgodnie z przedstawionym obecnie harmonogramem prac, roboty instalacyjne zakończą się do końca sierpnia br., a roboty odtworzeniowe, w tym położenie nowej nawierzchni zostaną zakończone do końca września. Choć kilkutygodniowy plan prac, może wystawić cierpliwość mieszkańców osiedla na próbę, to jednak warto pamiętać, że po ich zakończeniu, lokatorzy budynków i domków będą mogli przez kolejne lata, cieszyć się lepszą jakością usług w zakresie odbioru domowych ścieków. Zarówno zleceniodawca jak i wykonawca, z góry dziękują za wyrozumiałość.

Bardzo cieszy zainteresowanie Gminy tematem i wyjaśnieniami. Szkoda, że w trakcie trwania inwestycji np. nikt nie potrafił zapanować nad organizacją ruchu na ul. Domina i Budryka czy Pocztowej. Przypomnimy zatem, że notorycznie nie działała sygnalizacja wahadłowa, częściowo autobusy nie obsługiwały Osiedla Budryka, ulica Pocztowa funkcjonowała jako jednokierunkowa (mimo, że wyjazd z niej nie był możliwy). Przykro oglądać sytuacje, w których dopiero komentarze na facebooku „zmuszają” Gminę do wyjaśnień. Trudno ocenić dlaczego nadzór nad inwestycjami jest prowadzony tak niedbale, ale może czas zabrać się do pracy, a nie tylko tłumaczyć, że przecież „będzie lepiej”? Są osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy, wystarczy zatem wyciągnąć odpowiednie konsekwencje. Problem w tym, że… Trzeba chcieć!

siemcemająpecha to cykl artykułów pokazujących kicz, tandetę, marną jakość inwestycji oraz pechowe decyzje dla miasta Siemianowice Śląskie. Aby zobaczyć wszystkie wpisy w temacie, należy kliknąć kafelek #siemcemająpecha po prawej stronie.