Przejdź do treści

Michałkowice: tereny przy DK94 zostaną zagospodarowane

Potwierdziły się informacje w temacie zabudowy terenów po zlikwidowanej kolei piaskowej w Michałkowicach. Na gruntach zlokalizowanym przy ul. Wrocławskiej i Tarnogórskiej zostanie wybudowana stacja paliw płynnych i gazu LPG z wiatą dystrybucyjną, myjnią ręczną, myjnią automatyczną i obiektami towarzyszącymi. Powstanie cała infrastruktura techniczna i technologiczna, a także wewnętrzny układ drogowy i zjazdy z głównej drogi.

Poniżej możecie zobaczyć tereny, które wkrótce powinny zostać zagospodarowane. Informacje w temacie znaleźliśmy w siemianowickim serwisie BIP.

Przy tej okazji wraca temat powstania restauracji McDonald’s w Siemianowicach Śląskich. O plotkach w tym temacie mówi się od ponad roku. Pisaliśmy o tym W TYM MIEJSCU. Według nieoficjalnych informacji pod uwagę brane są dwie lokalizacje. Pierwsza to teren byłej Huty Jedność. Kilkanaście dni temu opisywaliśmy jak mogą być zagospodarowane tereny po hucie. Druga to właśnie teren w Michałkowicach przy DK94. Zwróciliśmy się z zapytaniem do sieci McDonald’s odnośnie tych lokalizacji. Poniżej odpowiedź Pani Patrycji Pazio (Corporate Relations Specialist/McDonald’s):

W odpowiedzi na Pana pytanie potwierdzam, iż jesteśmy zainteresowani otwarciem restauracji McDonald’s w Siemianowicach Śląskich. Cały czas szukamy optymalnej lokalizacji w tym mieście. Na tym etapie nie jesteśmy w stanie udzielić jeszcze żadnych konkretnych informacji. Bardzo proszę o kontakt pod koniec roku – być może wówczas będę mogła przekazać więcej szczegółów.

Na wizualizacjach pokazujących potencjalne zagospodarowanie terenów po Hucie Jedność widzimy możliwą lokalizację restauracji, w pobliżu wyburzanych obecnie budynków przy Placu Skargi. Czy to właśnie ta lokalizacja zostanie wybrana w naszym mieście? Czekamy na szczegóły.