Przejdź do treści

#siemcemająpecha: nowa limuzyna, czyli skromne rządy w Siemianowicach

Chcę państwa zapewnić, że będą to rządy człowieka skromnego i uczciwego” – powiedział po złożeniu ślubowania oraz po krótkim nakreśleniu zadań, które zamierza realizować prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech (wypowiedź z 2014 r./źródło: siemianowice.pl).

Trudno polemizować z tymi słowami, mając „tak wspaniałego” Prezydenta Miasta. Oczywiście żartuję, bowiem mam świadomość w jakim kierunku zmierza nasze miasto – patrząc na kolejne tandetne, kiczowate i niepotrzebne inwestycje. Dziś skupię się jednak na urzędowych samochodach i zamiłowaniu Władz Miasta do „skromności”. Kiedy w 2016 roku dokonywano zakupu nowego samochodu, którym miał podróżować Prezydent Miasta, miałem duże wątpliwości co do tego zakupu. Mieszkańcy jednak z entuzjazmem pisali na facebooku „należy się”.

Jakiś czas temu w serwisie BIP zobaczyłem ogłoszenie o… Sprzedaży tego samochodu. Postanowiłem zapytać UM o powody pozbycia się tak młodego pojazdu. Odpowiedź UM:

Czy zatem Gmina (przypominam, że z samochodu korzysta przede wszystkim Prezydent Miasta) nie posiada swojej „limuzyny”? Owszem, posiada, tak jak inne samochody. Kolejne zapytanie do UM i kolejna odpowiedź: nowy Volkswagen Arteon – najem na 3 lata, co daje łącznie: 126 105,12 zł brutto. Komentarz? Należy się… Skromnie, Panie Prezydencie. Ciekawe kto podjął taką „słuszną” decyzję?

siemcemająpecha to cykl artykułów pokazujących kicz, tandetę, marną jakość inwestycji oraz pechowe decyzje dla miasta Siemianowice Śląskie. Aby zobaczyć wszystkie wpisy w temacie, należy kliknąć kafelek #siemcemająpecha po prawej stronie.

foto: pixabay