Przejdź do treści

Poszukiwany sprawca wybicia szyby w autobusie linii 43

Siemianowiccy śledczy prowadzą postępowanie w sprawie zniszczenia szyby z kabiny kierowcy autobusu linii 43. Do zdarzenia doszło w dniu 25 lipca około 4.00, kiedy kierująca autobusem kobieta zwróciła pijanym mężczyznom uwagę na to, że nie mogą spożywać alkoholu w transporcie publicznym. Pasażerowie nie chcieli opuścić autobusu i gdy usłyszeli, że wzywana jest Policja, jeden z mężczyzn rzucił w jej kierunku butelką po piwie. W wyniku tego szyba potłukła się. Monitoring zarejestrował sprawcę.

Siemianowiccy śledczy zwracają się o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który został zarejestrowany na kamerach w autobusie linii 43 w dniu 25 lipca około godziny 4.00. Rzucając butelką po piwie w kierunku kierującej autobusem kobiety, rozbił szybę z kabiny oddzielającej kierowcę od pasażerów. Sprawca był w towarzystwie innego mężczyzny i razem spożywali alkohol. Zareagowała na to kierująca autobusem kobieta i prosiła o opuszczenie pojazdu. Ponieważ jej prośby zostały zignorowane, zadzwoniła na Policję. To najwidoczniej rozzłościło jednego z mężczyzn, który rozbił szybę butelką po piwie.

Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawcy zniszczenia szyby w autobusie, proszony jest o kontakt z siemianowicką Policją:

  • telefoniczny z dyżurnym: 47 85 31 255 lub 47 85 31 201
  • mailowy kryminalny@siemianowice.ka.policja.gov.pl powołując się na l.dz. RSD 932/20.

źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich