Przejdź do treści

Nowe rondo na Bańgowie oraz aleja spacerowa w Siemianowicach

W siemianowickim serwisie BIP trwa jedno z najnowszych postępowań przetargowych, które dotyczy „opracowania kompletnych dokumentacji projektowych dla budowy ronda i alei spacerowej w Siemianowicach Śląskich wraz z pełnieniem nadzorów autorskich przez Wykonawcę”.

Skrzyżowanie ulic Zwycięstwa, Krupanka i Wrocławskiej zostanie przebudowane (nie ma jeszcze informacji w jakiej perspektywie czasowej) i w tym miejscu powstanie rondo. Przy okazji zostanie wykonane odwodnienie i nowe oświetlenie. Zlikwidowana zostanie funkcjonująca obecnie sygnalizacja świetlna.

Druga część przetargu dotyczy wykonania dokumentacji alei spacerowej, która połączy Staw Rzęsa i Park Miejski. Informacje z SIWZ: aleja spacerowa – od ulicy Dworskiej do Stawu Rzęsa w Siemianowicach Śląskich oraz aleja spacerowa – od Zespołu Pałacowego w Parku Miejskim do ulicy Dworskiej w Siemianowicach Śląskich. Planowany ciąg ma mieć szerokość 6,5 m., łączną długość ok. 500 m. i będzie wykonany z kostki betonowej. Znajdą się tam również ławki, kosze na śmieci, donice betonowe, dwa place z klombem, ławkami i pergolami. Na ul. Dworskiej zostanie zaprojektowane bezpieczne, wyniesione przejście dla pieszych.

źródło: SIWZ/bip.siemianowice.pl