Przejdź do treści

#siemcemająpecha: o co Panu chodzi Panie Prezydencie?

Jak już wspominaliśmy, protesty związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego dotarły już do Siemianowic Śląskich. We wtorek, 27 października o godz. 18.00, odbędzie się SPACER Z SIOSTRAMI PO SIEMIANOWICACH.

W całej tej dyskusji na forum zastanawia mnie zachowanie Prezydenta Miasta – Rafała Piecha, który zabiera głos w temacie wyroku TK albo i nie, bowiem… Być może zacytował przyjaciela, a może Pan Prezydent sam nie wie co miał na myśli? Pod widocznym postem ludzie wylewają wiadro pomyj w kierunku naszego „wspaniałego włodarza”. Czy słusznie? W mojej ocenie – TAK. Panie Prezydencie – ile jeszcze takich absurdalnych i niestety dwuznacznych postów na facebooku? Nie potrafi Pan wziąć odpowiedzialności za swoje decyzje? Nie potrafi Pan wprost powiedzieć co sądzi Pan o tej sytuacji, skoro musi już Pan zabierać głos? Przecież co chwilę wrzuca Pan tak absurdalne teksty na swój profil i nie wiem czy ktoś ogarnia co Pan ma w głowie?

Powiem Panu co ja myślę – od miesięcy (a może lat?) wstydzę się za ” totalny cyrk”, który tworzy Pan swoimi wypowiedziami na terenie naszego pięknego kraju. Pan naprawdę uważa, że to co Pan robi, czyni z Pana lepszego człowieka i katolika? Wciąga Pan do tej gry również Kościół, a to mi się nie podoba. Myśli Pan, że jak pojawi się Pan po raz kolejny w jakimś miejscu i powie jak bardzo kocha Boga, to pojawią się kolejne głosy wyborców? Nie wiem co myśleć o tych Pańskich wystąpieniach, ale współpracowałem z Panem w polityce przez kilka lat i troszkę Pana znam. W mojej opinii, nie jest Pan człowiekiem, na jakiego się lansuje. Czy powinienem Panu przypomnieć kilka sytuacji z Pańskiego życia politycznego? Może tę sytuację, w której proponował Pan start z Pańskiej listy wyborczej lub… Sugerował Pan, że zawsze można opublikować niewygodne tematy związane z moim prywatnym życiem? Może zapomniał Pan o rozmowach dyscyplinujących, które były przeprowadzane przez dyrekcję jednej z miejskich jednostek, gdy jeszcze w niej pracowałem (bo Pan Janek na subiektywnych coś napisał)? Pan śmie lansować się na człowieka nieskazitelnego?

Tak przy okazji, te posty na Pańskim profilu (troszkę prywatnym, a troszkę jednak bardzo publicznym) to Pan pisze czy może jeden z tych gości od PRu? Jeśli nie Pan (w co jednak wątpię po komentarzach), pozbądź się Pan tego gościa. Podam Panu również pomysł na to, czym może się Pan dzielić z siemianowiczanami? Może ośmieli się Pan na kilka słów w temacie sytuacji w szpitalu, może na spokojnie wyjaśni Pan rodzicom dzieciaków co dzieje się w placówkach oświatowych? Nie będzie takiej ilości lajków jak pod kolejnym poście o Michałkowickim Zameczku, prawda? Nie wiem kiedy zatracił Pan kontakt z rzeczywistością, ale miało to miejsce (jak dla mnie) rok po wyborze na stanowisko Prezydenta Miasta (niestety nie każdy to zauważył). Pańscy koledzy, Prezydenci okolicznych miast, potrafią informować mieszkańców w temacie ważnych spraw mających miejsce w ich społeczności. Do roboty Panie Prezydencie, może fakty zburzą ten sen o Siemianowicach – GOD CITY, ale czy to problem mieszkańców, czy raczej Pańskiego ego?

Jeszcze jedno, lansuje się Pan na człowieka, którego Siemianowice Śląskie potrzebowały. Przecież to dzięki Panu i Opatrzności Bożej w mieście jest tak dobrze. Zadam zatem Panu kilka pytań (tak na szybko, z głowy):

 1. Ile „kasy” pozostało po kadencji Prezydenta Guzego?
 2. Które inwestycje nie miałyby szansy realizacji, gdyby nie Pan był Prezydentem Miasta? Chciałbym poznać te, o które Pan szczególnie zabiegał – nie te, które realizowane są w każdym mieście z oczywistych powodów!
 3. Chciałbym poznać szczegóły pomysłu ulokowania cmentarza komunalnego na działkach parafii na Nowym Bańgowie. Czy zechce się Pan podzielić ze mną tą wiedzą? Chciałbym poznać również korespondencję na linii UM – Kuria Metropolitalna Archidiecezji Katowickiej związaną z propozycją ulokowania nowej parafii na Bytkowie (o ile taka korespondencja istnieje, bo mówił Pan o tym na jednym ze spotkań poprzedniej kadencji)
 4. Ile terenów zostało sprzedanych prywatnym inwestorom i za jakie kwoty podczas Pańskich rządów? Ciekawi mnie jaki wpływ na budżet miasta mają te wpływy?
 5. Czy ta fatalna jakość miejskich inwestycji to Pańska zasługa, a może to wina faktu, że jesteśmy „GOD CITY”?
 6. Chciałbym poznać szczegóły Pańskiej obecności i nieznanego księdza, który błogosławił Miasto Siemianowice Śląskie podczas pierwszej fali Epidemii. Czy te zdjęcia są prawdziwe, czy to „fejk”? Czy władze kościelne miały wiedzę o tym zdarzeniu (nie wiem jak je określić)?
 7. Czy zechce się Pan podzielić informacjami w temacie sprzedaży jednej z działek (jeśli dobrze pamiętam w 2016 r.) pod działalność odpadową na ul. Wyzwolenia w Michałkowicach?
 8. Co Pańscy koledzy robią obecnie w spółce MPGKiM?
 9. Co ludzie z Pańskiego otoczenia (czyli SMS-u) mają wspólnego „z próbą przejęcia władzy” w Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej?
 10. Co Pan ciekawego robi w Radzie Nadzorczej zawierciańskich wodociągów?
 11. Czy Pani powołana na II Zastępcę Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie nie jest powiązana z jedną z ogólnopolskich partii politycznych?
 12. Ma Pan świadomość, że będziemy pytać o kolejne szczegóły Pańskiej działalności w naszym pięknym mieście?

Na koniec powiem Panu wprost – do tej pory milczałem w wielu tematach, ale to co Pan wyprawia sprawia, że bardzo chętnie wystąpię o wszystkie informacje, o które pytam w tym poście.

siemcemająpecha to cykl artykułów pokazujących kicz, tandetę, marną jakość inwestycji oraz pechowe decyzje dla miasta Siemianowice Śląskie. Aby zobaczyć wszystkie wpisy w temacie, należy kliknąć kafelek #siemcemająpecha po prawej stronie.

Jan Wieczorek