Przejdź do treści

Zatrzymana klientka sklepu pod zarzutem oszustwa

Policjanci zostali powiadomieni przez ochronę sklepu, że klientka na wagach przykleiła na artykuł inny kod kreskowy. Przez to zaniżyła wartość zakupionego produktu, za który zapłaciła w kasie. Kobieta została zatrzymana pod zarzutem oszustwa i doprowadzona do komendy. Tam wyjaśniono okoliczności tego zdarzenia. Po wykonanych czynnościach siemianowiczanka została zwolniona do domu. Aby uniknąć takich sytuacji, warto dokładnie sprawdzać prawidłowość wbitego kodu ze zważonym artykułem.

58-letnia siemianowiczanka podczas zakupów wbiła na wadze samoobsługowej niewłaściwy kod artykułu. Przez to została zaniżona wartość zakupionego przez nią artykułu. Kobieta zapłaciła rachunek w kasie. Wtedy podszedł do niej pracownik ochrony i poinformował, że klientka uiściła za mała kwotę za zakupiony towar. W związku z podejrzeniem oszustwa na miejsce zostali wezwani policjanci. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do komendy, gdzie niezwłocznie wykonano z nią czynności procesowe. Została przesłuchana w charakterze świadka i zwolniona do domu. Na tym etapie postępowania wszystko wskazuje na zwykłą pomyłkę 58-latki podczas wyboru odpowiedniego kodu za artykuł na wadze samoobsługowej. Gdyby jednak okazało się, że wersja ta nie jest prawdziwa, kobieta może usłyszeć zarzut za przestępstwo oszustwa. Grozi za nie nawet 8 lat więzienia.

Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, warto sprawdzić naklejkę z kodem kreskowym za zważony produkt czy jest on prawidłowy z rodzajem kupowanego artykułu.

źródło i foto: KMP w Siemianowicach Śląskich