Przejdź do treści

W siemianowickiej komendzie zabrano dary dla schroniska dla zwierząt

Policjanci, oprócz tego, że dbają o bezpieczeństwo i chronią zdrowie oraz życie ludzkie, nie są obojętni na los zwierząt. Stąd pomysł przeprowadzenia zbiórki dla najbardziej potrzebujących czworonogów, które swój kąt znalazły w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Zebrana karma oraz akcesoria dla psów i kotów, zostały przekazane na ręce przedstawiciela schroniska. Nie oznacza to jednak, że na tym akcja wparcia działalności schroniska przez stróżów prawa się kończy…

Siemianowiccy policjanci postanowili wspomóc działalność Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Chorzowie. Mundurowi oraz pracownicy komendy gromadzili odpowiednie karmy i akcesoria dla pupili z chorzowskiego schroniska. Część darów została zakupiona ze środków siemianowickiego NSZZP. Policjanci pokazali, że pod mundurem kryją się wrażliwe serca, które niosą pomoc nie tylko ludziom, ale także zwierzętom. Dzięki temu czworonogi mogą mieć odpowiednią ilość karmy oraz niezbędnych artykułów, na przykład koce, które wyścielą ich kojce. Organizując taką zbiórkę, policjanci chcieli przypomnieć innym, że niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom, szczególnie o tej porze roku, niewiele kosztuje i każdy może mieć jakiś swój mały wkład. A przez indywidualne działanie tworzy się łańcuszek ludzi, których pomoc niejednokrotnie przyjmuje olbrzymi wymiar. |A o to przecież chodzi.

Zachęcamy do wsparcia działalności schroniska dla bezdomnych zwierząt, poprzez przekazanie darowizny bądź darów, albo adopcję poszukującego domu zwierzaka.

źródło i foto: KMP w Siemianowicach Śląskich