Przejdź do treści

Dzielnicowy interweniował w sprawie psa na ogródku działkowym

Informacja, która pojawiła się w mediach społecznościowych trafiła także do dzielnicowego, który od razu zajął się opisywaną sprawą. Chodziło o psa, który prawdopodobnie miał być trzymany na jednej z działek wbrew obowiązującemu regulaminowi działkowców. Ponadto czworonóg miał być wychudzony i zaniedbany. Dzielnicowy zastał właściciela psa oraz czworonoga na ogródku. Okazało się, że suczka Maja dotrzymuje towarzystwa działkowiczowi, a na noc jest zabierana do mieszkania.

Na jednym z portali internetowych ukazała się informacja, że na pewnym ogródku działkowym na ROD Jedność ma być trzymany pies. Osoba, która zainteresowała się losem zwierzaka pisała, że nie zauważyła na działce budy, a piesek był wychudzony oraz wystraszony. Informacja ta trafiła także do dzielnicowego, którego rejon służbowy obejmuje ROD Jedność. Aspirant Szymon Ochmann poszedł sprawdzić osobiście losy czworonoga. Na opisywanym ogródku zastał właściciela i psa. Okazało się, że mężczyzna spędza tam czas razem ze swoim psem, jednak nie pozostawia go tam bez opieki i na noc zabierany jest do mieszkania. Czworonożny towarzysz działkowicza jest karmiony i widać, że bardzo lubi swojego pana.

W okresie chłodów i mrozów należy szczególnie reagować na losy futrzaków i w razie jakichkolwiek podejrzeń informacje te przekazywać odpowiednim służbom, przede wszystkimi straży miejskiej pod numerem telefonu 986.

źródło i foto: KMP w Siemianowicach Śląskich