Przejdź do treści

Piknik Komunikacyjny w Michałkowicach

Dziś chciałbym przypomnieć jedno z wydarzeń, którego byłem pomysłodawcą, a jako ówczesny pracownik SCK również osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie imprezy. Piknik Komunikacyjny w Michałkowicach, bo o nim mowa, odbył się dwukrotnie. Pierwsza edycja miała miejsce 6 maja 2017 roku. Program imprezy przewidywał: prezentację projektu budowy dróg rowerowych w mieście, miasteczko rowerowe, pokazy zręcznościowe; wystawione zostały również autobusy należące do lokalnych przewoźników – PKM Tychy, PKM Sosnowiec i PKM Katowice. Na najmłodszych czekała wielkoformatowa gra planszowa w klimacie transportu publicznego, dmuchańce, popcorn i wata cukrowa przygotowane przez firmy MMJ i autozastepcze.pl. Każdy miał okazję zapoznać się z ofertą KZK GOP (obecnie ZTM), a także kartą ŚKUP. Organizatorzy zaprosili również członków grupy GOPgear, którzy ścigali się różnymi środkami transportu. Nie zabrakło także siemianowickiej ekipy Maniana Garage, która promowała zlot samochodów THE END OF SUMMER.

19 maja 2018 roku na terenie przed Parkiem Tradycji odbył się Drugi Piknik Komunikacyjny w Michałkowicach.
W godz. 14.00-18.00 miłośnicy transportu miejskiego w każdym wieku znaleźli coś dla siebie. Można było z bliska i bez pośpiechu obejrzeć pojazdy lokalnych przewoźników (PKM Katowice, PKM Tychy, PKM Sosnowiec), symulator kabiny motorniczego, a także jeden z wozów technicznych wyeksponowany przez Tramwaje Śląskie. Były stoiska KZK GOP (obecnie ZTM), ŚKUP i GOPgear. Warsztaty plastyczne – „Budujemy miasto”, wata cukrowa, gra wielkoformatowa, zabawy dla dzieci, fotobudka, tworzenie ramek do zdjęć i Bus-escape room oraz piękna pogoda sprawiły, że przed Parkiem Tradycji było gwarnie i wesoło.

Jeśli sytuacja na to pozwoli, wspólnie ze stowarzyszeniem MIASTO TO COŚ WIĘCEJ postaram się zorganizować kolejną edycję pikniku już w 2021 roku. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

GALERIA

GALERIA

foto: Jan Wieczorek