Przejdź do treści

Ruszyły zapisy na Silesia Marathon 2021

Spragnieni nowych biegowych wyzwań? Postanowienia noworoczne weszły w etap realizacji? Wychodząc naprzeciw Waszym biegowym planom, a także chcąc wzmocnić w Was sportową motywację, uruchomiono zapisy na wszystkie 3 dystanse rozgrywane w ramach Silesia Marathon, Śląskie 1921-2021.

Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się 3 października. Za nieco ponad 8 miesięcy znów będziecie mogli pokonać wyjątkową trasę prowadzącą przez największe śląskie miasta i finiszować na wspaniałej bieżni Stadionu Śląskiego – mecie, o jakiej  marzy każdy pasjonat biegania.

Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim niewątpliwie było zorganizowanie bezpiecznego, ale i największego biegu maratońskiego w kraju, ambicje organizatorów nie maleją. W tym roku jednym z głównych celów jest powtórzenie tego dokonania – tym razem, miejmy nadzieję, w rzeczywistości bez pandemii. Organizatorzy przygotowują się na rekord frekwencyjny, a co za tym idzie limity pakietów startowych musiały ulec zmianom. W 2021 roku w maratonie udział wziąć może 5000 zawodników, w półmaratonie pobiec może 8000 osób, natomiast z 50-kilometrowym ultramaratonem zmierzyć się ma szansę już nie 300, a aż 1000 śmiałków. Zapisy drogą elektroniczną będą prowadzone do 15 września.

Nie ulega zmianie lokalizacja startu i mety biegów, które znajdować będą się na terenie Stadionu Śląskiego. Gwarantuje Wam to komfortowy udział w zawodach, a także wygodę dla kibiców i Waszych najbliższych, którzy przyjadą, by dopingować was w sportowych zmaganiach.

Tradycyjnie przygotowano promocyjną opłatę startową, w ramach której do 12 lutego będziecie mogli zarejestrować się na wybrany dystans w jednakowej cenie 80 zł. Do wyboru jest: maraton, półmaraton i ultramaraton. Wysokość opłat i czas obowiązywania pozostałych progów cenowych znajdziecie w regulaminach biegów.

Jak zawsze możecie być pewni, że organizatorzy dołożą wszelkich starań, by organizacja biegu przebiegła sprawnie, a udział w imprezie był dla Was przyjemnością. Co roku nadrzędnym celem jest sprawienie, aby start w Silesia Marathon był dla Was wydarzeniem niezapomnianym, pełnym pozytywnych wrażeń – prawdziwym biegowym świętem.

Zapisać można się w LINKU.

źródło: silesiamarathon.pl