Przejdź do treści

Policjanci dbali o bezpieczeństwo i widoczność wolontariuszy WOŚP

W niedzielę ulice naszego miasta zapełniły się czerwonymi serduszkami. Wolontariusze rozdawali je każdemu, kto wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy wrzucali datki na fundację, czuwali policjanci. Stróże prawa kontrolowali też czy zbiórki pieniędzy prowadzone były przez osoby do tego uprawnione. Policjanci zadbali także o to, aby wolontariusze byli widoczni i rozdawali im opaski odblaskowe.

Wczorajsza zbiórka pieniędzy na terenie naszego miasta przebiegała spokojnie i bezpiecznie. Już przed tym wielkim wydarzeniem mundurowi spotykali się wirtualnie z wolontariuszami i przekazywali informacje o tym jak bezpiecznie zbierać pieniądze. Przestrzegali przed przebywaniem w miejscach zaciemnionych i mało uczęszczanych oraz przed tym, aby chodzić w pojedynkę. Wczoraj do służby została skierowana zwiększona liczba mundurowych. Wszystko po to, aby czuwać nad bezpieczeństwem kwestujących. Stróże prawa sprawdzali także czy zbiórki pieniędzy były prowadzone przez osoby uprawnione a nie fałszywych wolontariuszy. Z uwagi na to, iż kwestowanie odbywało się także w godzinach wieczornych, policjanci wręczali wolontariuszom opaski odblaskowe, dzięki którym stali się bardziej widoczni i bezpieczni podczas poruszania się po drogach.

źródło i foto: KMP w Siemianowicach Śląskich