Przejdź do treści

Pożar pustostanu przy ul. Chopina

8 lutego 2021 roku o godz. 17:45, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Siemianowicach Śląskich przyjął zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul. Chopina.  

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Państwowej Straży Pożarnej (4 zastępy) i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że z okna na pierwszym piętrze w budynku dwukondygnacyjnym (pustostan) wydobywa się dym. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu do palącego się pomieszczenia. Jednocześnie przeszukano pomieszczenia na wszystkich kondygnacjach w budynku. 

Po ugaszeniu pożaru stwierdzono, że na poddaszu utrzymuje się duże zadymienie, w związku z powyższym wycięto dwa otwory w dachu. Po oddymieniu wszystkich pomieszczeń przeszukano cały obiekt nie stwierdzając obecności osób poszkodowanych. Następnie w pomieszczeniu objętym pożarem strażacy dokonali częściowej rozbiórki podłogi i sufitu.

Na zakończenie działań ponownie sprawdzono wszystkie pomieszczenia w budynku przy użyciu kamery termowizyjnej i detektora tlenku węgla nie stwierdzając zagrożenia. W wyniku pożaru spaleniu uległy śmieci oraz meble znajdujące się w pomieszczeniu. Dalsze czynności mające na celu ustalenie okoliczności powstania pożaru prowadzi KM Policji w Siemianowicach Śląskich.

źródło i foto: KM PSP w Siemianowicach Śląskich