Przejdź do treści

Zmarł Jacek Matusiewicz

9 lutego 2021 r. zmarł Jacek Matusiewicz, były wiceprezydent Siemianowic Śląskich i były prezes Funduszu Górnośląskiego. Miał 53 lata.

Ukończył studia na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a także z zarządzania i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Był absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Życie zawodowe opierał nie tylko na swoim wykształceniu filologicznym, pełnił m. in. obowiązki prezesa Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Katowicach, Funduszu Górnośląskiego oraz wiceprezesa Zakładów Azotowych SA. Był współzałożycielem Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wydawcą Kuriera Górnośląskiego, gazety o profilu prawicowym. Początkowo związany z Kongresem Liberalno – Demokratycznym, następnie przez wiele lat działał w szeregach Platformy Obywatelskiej m. in. jako wiceprzewodniczący Śląskiego Regionu oraz przewodniczący PO w Siemianowicach Śląskich. Ostatnio – członek partii Ślonzoki Razem.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

źródło: www.siemianowice.pl