Przejdź do treści

Pożar mieszkania przy ul. Szeflera

9 lutego 2021 roku o godz. 11:18, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Siemianowicach Śląskich przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego przy ul. Szeflera.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Państwowej Straży Pożarnej (4 zastępy) i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęte jest jedno z mieszkań na parterze, a dym wydobywa się przez okna w budynku. Stwierdzono również, że 2 osoby samodzielnie opuściły budynek przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w całym budynku. Następnie przeszukano pomieszczenie objęte pożarem nie stwierdzając obecności osób poszkodowanych. Jednocześnie przeszukano pomieszczenia na wszystkich kondygnacjach w budynku i z uwagi na bardzo silne zadymienie ewakuowano 7 osób. Strażacy po ugaszeniu pożaru przy użyciu jednego prądu wody, oddymili i przewietrzyli cały obiekt.

Następnie strażacy sprawdzili pomieszczenie objęte pożarem kamerą termowizyjną oraz dokonali częściowej rozbiórki nagrzanego stropu wykluczając dodatkowe zagrożenie. Obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu na miejscu zdarzenia jednej z ewakuowanych osób podjął decyzję o przewiezieniu jej do Szpitala celem dalszych badań.

Na zakończenie działań dokonano pomiarów na obecność tlenku węgla w całym budynku (brak zagrożenia) oraz zezwolono wszystkim lokatorom powrót do swoich mieszkań. Dalsze czynności mające na celu ustalenie okoliczności powstania pożaru prowadzi KM Policji w Siemianowicach Śląskich.

źródło: KM PSP w Siemianowicach Śląskich kpt. Mariusz Rozenberg
foto:: kpt. Adam Kołakowski