Przejdź do treści

Strażacy pomagają w transporcie osób do punktów szczepień.

Strażacy z Siemianowic Śląskich aktywnie wspomagają ogólnopolską akcję szczepień przeciwko Covid-19 pomagając w transporcie osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Osoby te zostały wskazane przez koordynatora miejskiego ds. transportu który współpracuje w tym zakresie z punktami szczepień.

Po otrzymaniu informacji o potrzebnej pomocy w dotarciu na szczepienie dysponowany jest samochód wraz z strażakami, którzy zachowując odpowiedni reżim sanitarny zabierają wskazaną osobę z miejsca zamieszkania, dowożą do punktu szczepień oraz odwożą do domu. Strażacy służą też pomocą przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu oraz dojściu do budynku. Wszystko to odbywa się zgodnie z wytycznymi dla PSP/OSP w zakresie transportu pacjentów do punktów szczepień jak i personelu medycznego do pacjentów. W działania aktywnie włączyli się druhowie Ochotniczej Straży Pożarnych z Siemianowic Śląskich.

Działania prowadzone są w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.  

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

źródło: KM PSP w Siemianowicach Śląskich kpt. Mariusz Rozenberg 
foto: dh Sebastian Bortlisz (OSP Siemianowice Śląskie)