Przejdź do treści

Pożar lokalu gastronomicznego przy ul. Niepodległości

28 lutego 2021 roku o godz. 20:13, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Siemianowicach Śląskich przyjął zgłoszenie o pożarze lokalu gastronomicznego przy ul. Niepodległości.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Państwowej Straży Pożarnej (3 zastępy) i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęta jest część budynku gastronomicznego, z którego dachu wydobywa się dym. Stwierdzono również, że w środku nikogo nie było.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w całym obiekcie. Następnie strażacy ugasili pożar wewnątrz budynku oraz wynieśli z pomieszczenia nie objętego pożarem butle na propan butan.

Po ugaszeniu pożaru stwierdzono, że elementy konstrukcyjne dachu zostały nadpalone, w związku z powyższym przystąpiono do jego częściowej rozbiórki. W wyniku pożaru spaleniu uległa część dachu oraz wyposażenie lokalu gastronomicznego.

Po oddymieniu i przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń sprawdzono cały obiekt przy użyciu kamery termowizyjnej i detektora tlenku węgla nie stwierdzając zagrożenia. Dalsze czynności mające na celu ustalenie okoliczności powstania pożaru prowadzi KM Policji w Siemianowicach Śląskich.

źródło: KM PSP w Siemianowicach Śląskich, kpt. Mariusz Rozenberg
foto: st. asp. Grzegorz Dulik