Przejdź do treści

ELECTRO MUSIC – Caville i Funkasanki

Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza na koncert ELECTRO MUSIC, który odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 18.00 w Parku Tradycji. Wystąpią: Caville oraz Funkasanki. Bilety można nabyć w obiektach SCK oraz on-line: LINK.

Caville to  projekt, który za tekstami niesie głębsze znaczenie. Powstał jesienią 2019 roku, zainicjowany potrzebą dzielenia się emocjami, energią, przekazem i twórczością, która nie znajdowała już miejsca w jednej osobie. Pierwszy album wydany 30 września 2020 roku to połączenie wyłaniającej się z mroku elektroniki z tanecznymi brzmieniami. Muzyka i teksty tworzone przez Toma Drogokupca to forma artystycznej zabawy łączącej w sobie wiele form pokazujących, że dzisiejsza twórczość to nie tylko określone schematy. Pod koniec marca ukażę się pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek zespołu.

Funkasanki – nieco ekscentryczna dwójka grająca downtempo. Niepoprawni marzyciele, samozwańczy tancerze, pełni dystansu do siebie wierzą niczym Blues Brothers w muzyczną misję od Boga. W piosenkach poruszają tematy relacji, szacunku i miłości, ubierając wszystko w prostą i szczerą formę. Na energetycznych koncertach przełamują obraz typowych duetów elektronicznych łącząc sample z wiodącym wokalem, syntezatorami, perkusją i swoim znakiem rozpoznawczym – Funkasanki wyszeptanym pomiędzy utworami. W 2020 roku pod szyldem netlabelu My Name Is New wytwórni Kayax ukazała się druga płyta zespołu Last Call, którą promuje singiel Know My Name.

źródło: SCK