Przejdź do treści

Kolejni kierowcy z promilami

Dwóm kierowcom policjanci z drogówki zatrzymali prawa jazdy. Powodem odebrania uprawnień była jazda samochodem po wcześniejszym wypiciu alkoholu. Losy przyłapanych kierowców potoczą się jednak inaczej. Jeden zakończy spotkanie ze śledczymi zarzutem o przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, a drugi odpowie za wykroczenie kierowania w stanie po użyciu alkoholu. Pomimo odmiennych kar każdy z nich był zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kolejnych 2 kierowców bagatelizujących obowiązujące przepisy zakazujące kierowania autami po wypiciu alkoholu dołączyło do policyjnych statystyk. Policjanci z drogówki wyłapali ich w sobotę. „Duży” pijak miał w swoim organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Niecały miesiąc temu został również przyłapany przez policjantów na jeżdżeniu w stanie nietrzeźwości. Sprawa jest w toku. 30-latek ponownie usłyszy zarzut za popełnione przestępstwo. Drugi z nieodpowiedzilanych kierowców miał w swoim organizmie 0,4 promila alkoholu. Grozi mu za to utrata prawa jazdy do 1 roku. Ponadto „mały” pijak nie miał nigdy prawa jazdy. Za to wykroczenie również zostanie rozliczony.

Od stycznia do lutego bieżącego roku siemianowiccy policjanci przyczynili się do wyeliminowania z dalszej jazdy 22 nietrzeźwych kierowców, z czego 10 byli to rowerzyści. Na sądowym zakazie kierowania pojazdami wpadło 4 kierowców, a 6 jeździło pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień. Kontrole drogowe wyłapały również 16 kierowców, którzy nigdy nie mieli prawa jazdy i pomimo tego podróżowali drogami naszego miasta.

źródło i foto: KMP w Siemianowicach Śląskich