Przejdź do treści

Pożar samochodu osobowego przy ul. Stawowej

12 marca 2021 roku o godz. 13:37 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Siemianowicach Śląskich przyjął zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ul. Stawowej.

Podczas dojazdu do zdarzenia zastępu Państwowej Straży Pożarnej zauważono silne zadymienie oraz płomienie wydobywające się spod pokrywy silnika. Po przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pożarem objęty jest cały pojazd. Kierowca samodzielnie ewakuował się przed przybyciem Straży Pożarnej oraz nie wymagał udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 2 prądów gaśniczych w natarciu na palące się auto. Po ugaszeniu pożaru i przelaniu wraku wodą dokonano ponownych oględzin w celu wykluczenia wystąpienia zagrożenia.

Z powodu wysokiej temperatury nadpaleniu uległ samochód zaparkowany obok palącego się auta, który został ugaszony przy użyciu gaśnicy proszkowej przez właściciela. Po odholowaniu zniszczonego pojazdu i uprzątnięciu miejsca zdarzenia zastęp Straży Pożarnej powrócił do bazy.

źródło: KM PSP w Siemianowicach Śląskich – mł. asp. Martin Saeger
foto: mł. asp. Szymon Piekutowski / zdjęcia mieszkańców na stronie Siemianowice Subiektywnie