Przejdź do treści

#siemcemająpecha: brakuje pieniążków?

Szanowny Panie Prezydencie Siemianowic Śląskich, zwróciła się do mnie o pomoc mieszkanka naszego miasta, matka z dzieckiem, która jest osobą niepełnosprawną. Otrzymała mieszkanie socjalne, jednak bez łazienki. Wydawać by się mogło, że na pierwszy rzut oka otrzymanie mieszkania to wspaniała i cudowna rzecz.

Zwróciła się do Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich o zgodę na budowę łazienki, na co UM wydał zgodę. Z uwagi na jej bardzo trudną sytuację życiową zwróciła się z pismem, aby Gmina pomogła jej wybudować ową łazienkę. W odpowiedzi Urzędu Miasta czytamy, cytuję: „… przyznając Pani lokal socjalny Gmina zapewniła warunki do pełnienia podstawowych funkcji życiowych. … lokal socjalny może być o obniżonym standardzie.

„Ma Pan zupełną rację z tą odpowiedzią, ale tak sobie myślę Panie Prezydencie, czy cmentarz „komunalny” , który ma być niebawem wybudowany w naszym mieście na Bańgowie, również może być wybudowany z obniżonym standardem finansowym … (przypomnieć należy, że budowa cmentarza ma wynieść Miasto bagatela – ok. 1,7 mln zł !!!!).

Zastanawiam się Panie Prezydencie, jakie są Pańskie priorytety w mieście, co jest ważniejsze – budowa cmentarza, czy „stawienie czoła” i pomoc w rozwiązywaniu tak trudnych sytuacji, z którymi borykają się nasi mieszkańcy ?

P.S. Wysłuchałem, Panie Prezydencie, Sesję Rady Miasta z miesiąca luty 2021 r. i wynika z niej jasno i czytelnie, że to Radni Miasta chcieli tego cmentarza, nie Pan. Zastanawiam się zatem, czy dobrze skierowałem tę informację i czy przypadkiem nie powinna być skierowana do Rady Miasta? …ale przecież to Pan odpowiada za Miast , nie Radni Miasta i odnoszę wrażenie subiektywnie, że w trudnych sytuacjach po prostu „lubi” Pan zrzucać odpowiedzialność na innych (proszę się nie gniewać za tę sugestię, ale takie odnoszę wrażenie).

Panie Prezydencie i Szanowni Radni Miasta Siemianowice Śląskie – czy budowa cmentarza w tak trudnym okresie nie tylko dla naszego miasta, ale i całego kraju i wielu trudnych sytuacji życiowych mieszkańców Miasta Siemianowic Śląskich, nie powinna Państwu dać do myślenia i skłonić Was do zastanowienia się i refleksji – co tak naprawdę jest ważniejsze !? Pozostawiam Państwa z waszymi sumieniami…

Pozdrawiam: Wojciech Szyłejko/Siemianowice Śląskie – „miasto cudów”