Przejdź do treści

Palarnia kawy Kawuszka w Siemianowicach Śląskich

W Siemianowicach Śląskich, tuż obok charakterystycznej wieży Szybu Bańgów, od kilku miesięcy działa palarnia kawy Kawuszka. Palarnię otworzyli Dariusz Grzegorzak oraz Tomasz Szczerba.

Przyjaciele pracowali wcześniej w zupełnie innej branży i porzucili ją z miłości do kawy. Kawy w Kawuszce sprowadzają właściciele głównie z Brazylii, Meksyku, Gwatemali; ostatnio można zamówić również kawę z Rwandy, każdy smakosz znajdzie tu coś dla siebie. Panowie to prawdziwi pasjonaci, którzy o kawie mogliby mówić godzinami, a całość idealnie dopełnia pani Ewa, która stworzyła ciepłą oprawę dla miejsca jak i oryginalne, kolorowe grafiki.

Kawuszka oferuje kawy z segmentu speciality – stanowią one niewielki procent rynku kaw w naszym kraju. Kawy speciality uzyskują przynajmniej 80 lub więcej w stupunktowej skali. Punkty przyznają tzw. Q graderzy. „Speciality coffe” to najlepsze ziarna, produkowane w specjalnych warunkach mikroklimatycznych.

Kawę można zakupić na stronie internetowej KAWUSZKA.PL, a także w siedzibie na ul. Krupanka 83.
Kawę możecie nabyć w opakowaniach po 100, 250, 500 i 1000 gramów. W ofercie są dostępne kawy do ekspresów i do metod przelewowych. Jeśli interesuje Was kawa mielona, powinniście wpisać w uwagach przy zamówieniu MIELONA.