Przejdź do treści

Chorzów i Siemianowice planują nowe połączenie drogowe

Jak informuje Gmina, trwają przygotowania do budowy nowej drogi łączącej DK 94 i ul. Siemianowicką w Chorzowie. Droga w większości przebiegać będzie na terenie Chorzowa, a jej końcówka w kierunku DK 94 powstanie w Michałkowicach, tuż przy granicy z Chorzowem. W pierwszej kolejności powstanie dokumentacja projektowo-techniczna. Władze Chorzowa i Siemianowic Śląskich planują koordynację harmonogramu inwestycji.

Nowa droga połączy się także z łącznikami na ul. Bytomskiej (obecnie wykonany jest kawałek drogi tymczasowej) i ul. Traugutta w Michałkowicach (szlakiem kolei wąskotorowej w kierunku Bytomia) oraz z łącznikiem od ul. Węglowej/Jagiełły na Bytkowie (na razie wykonana jest droga tymczasowa – przedłużenie ul. Węglowej do Jagiełły).

Nie znamy jeszcze harmonogramu inwestycji, trudno zatem powiedzieć kiedy inwestycja ruszy. Z kolei w 2021 r. powinna ruszyć budowa nowego łącznika w Michałkowicach od skrzyżowania ul. Traugutta i ul. Brylantowej do granicy z Chorzowem. W ramach inwestycji powstaną: jezdnia, chodnik, ścieżka rowerowa, oświetlenie, zatoczki postojowe, przejście dla pieszych, kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny i sieć uzbrojenia terenu. Na ten odcinek Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 2,5 mln złotych.

W ramach odrębnej inwestycji powstanie także odcinek ul. Traugutta od ronda przy Kotłomontażu do skrzyżowania ul. Traugutta i ul. Brylantowej. Obecnie Gmina stara się o uzyskanie dofinansowania na budowę tego odcinka.

Przebieg drogi na wysokości Michałkowic
Przebieg drogi na wysokości Bytkowa

źródło grafiki: GŁOS MIASTA