Przejdź do treści

Pożar altany na terenie ogródków działkowych

9 kwietnia 2021 roku o godz. 21:55 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Siemianowicach Śląskich przyjął zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze altany  na terenie ogródków działkowych przy ul. Cmentarnej.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest parter oraz poddasze dwukondygnacyjnej altany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, obronie budynków znajdujących się na sąsiedniej działce, a następnie ugaszeniu pożaru przy pomocy dwóch prądów wody. Po ugaszeniu pożaru  strażacy przeszukali wszystkie pomieszczenia w budynku i nie stwierdzili osób poszkodowanych. Następnie dokonano rozbiórki dachu oraz pierwszej kondygnacji z uwagi na zagrożenie zawaleniem się ścian. Ponadto przeprowadzono częściową rozbiórkę dachu budynku znajdującego się na sąsiedniej działce, który uległ nadpaleniu.

Po zakończeniu czynności związanych z rozbiórką budynku sprawdzono pogorzelisko z użyciem kamery termowizyjnej. Po stwierdzeniu braku zagrożenia i zakończeniu działań zastępy wróciły do jednostek. W działaniach brało udział łącznie 13 strażaków: 2 zastępy z JRG PSP Siemianowice Śląskie, 1 zastęp z JRG PSP Katowice oraz 1 zastęp z OSP Siemianowice Śląskie.

Czynności mające na celu ustalenie przyczyn oraz okoliczności powstania pożaru prowadzi KM Policji w Siemianowicach Śląskich.

źródło: KM PSP w Siemianowicach Śląskich/mł. asp. Sebastian Grabis
foto: asp. sztab. Ireneusz Kosendarski