Przejdź do treści

46 kierowców wpadło na zbyt szybkiej jeździe

Kolejny raz policjanci z siemianowickiej drogówki włączyli się do wojewódzkich działań „Prędkość”. Nadrzędnym celem tych działań jest zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez kierujących z „ciężką nogą”. Wciąż w statystykach to właśnie prędkość dominuje jako przyczyna zdarzeń drogowych, które niestety czasami kończą się ofiarami śmiertelnymi. Podczas akcji „Prędkość” policjanci przyłapali 46 kierowców, którzy łamali obowiązującą prędkość jazdy.

Działania drogówki podczas prowadzonej akcji „Prędkość” skupiły się właśnie na eliminowaniu z dalszej jazdy wszystkich tych zmotoryzowanych, którzy nie dostosowali swojej prędkości do obowiązujących przepisów. Mundurowi w rożnych punktach miasta prowadzili pomiary statyczne. Działania zakończyły się ujawnieniem 46 wykroczeń nadmiernej prędkości jazdy. Kierowcy, którzy złamali przepisy, zostali ukarani mandatami karnymi. Było ich aż 40. Wobec 6 stróże prawa zastosowali pouczenia.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolone limity prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich