Przejdź do treści

Ruszyła charytatywna wyprawa rowerowa dla Antosia Radło

Tomasz Dzierga, policjant i mieszkaniec Siemianowic, wyruszył 28 maja na swoim rowerze w charytatywną wyprawę, podczas której ma do pokonania 3445 km. Celem jego podróży jest zebranie pieniędzy na rehabilitację dwuletniego Antosia Radło – syna policjanta z komisariatu autostradowego w Gliwicach. Inicjator i uczestnik tej akcji wyruszył w asyście służb mundurowych oraz wszystkich, którzy z całego serca go wspierają w tej długiej podróży. Wyprawa ma zakończyć się 19 czerwca w Madrycie.

W piątek 28 maja organizator i uczestnik wyprawy rowerowej – Tomasz Dzierga – wyruszył spod bloku przy ulicy Wróbla, tym samym zaczynając nabijanie kilometrów, które ma do pokonania w ramach zbiórki pieniędzy w akcji „Rowerem z Siemianowic do Madrytu”. Policjanta-społecznika pożegnali mieszkańcy i wiele osób zaangażowanych w zbiórkę. Tomasz Dzierga, w asyście przedstawicieli różnych służb mundurowych, podmiotów, instytucji i funclubów, opuścił swoje rodzinne miasto. 

Antoś Radło, to dwuletni chłopczyk, który przyszedł na świat w dramatycznej zamartwicy. Dzisiaj mierzy się z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym czterokończynowym spastycznym, padaczką i korowym zaburzeniem widzenia. Chłopczyk jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów, a jego życie to nieustanna rehabilitacja, na którą potrzebne są spore środki finansowe.

Każdy z nas może wspomóc rodziców Antosia i wpłacić dowolny datek na organizowanej przez Tomasza Dziergę zrzutce https://zrzutka.pl/c337my

Codzienne relacje z podróży rowerowej Tomasza Dziergi można śledzić na jego profilu społecznościowym www.facebook.com/wopertd

Rehabilitację Antosia można śledzić na profilu facebooka, wpisując w wyszukiwarkę hasło Antoś Superbohater bez Peleryny.

źródło i foto: KMP w Siemianowicach Śląskich