Przejdź do treści

Długi weekend w naszym mieście upłynął bezpiecznie na drogach

Od środy na drogach całego kraju pojawiło się więcej podróżnych, a co za tym idzie również policyjnych patroli, których zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa podczas podróży. Czas wypoczynku dla mieszkańców był czasem wytężonej służby mundurowych, którzy wyłapywali z dróg wszystkich tych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości 172 kierowców- wszyscy byli trzeźwi. Na bakier z promilami było jedynie 3 rowerzystów. Odnotowano 1 wypadek.

Podczas kontroli policjanci zwracają uwagę na prędkość pojazdów i trzeźwość kierujących. Szczególną uwagę kierują także na bezpieczeństwo pasażerów – sprawdzają, czy pamiętają o zapinaniu pasów i przewożeniu dzieci w fotelikach. Czerwiec to miesiąc, w którym wielu z nas rozpoczyna sezon urlopowy. Dla wielu jest to czas relaksu i odpoczynku, jednak nie ma żadnej taryfy ulgowej dla kierujących na „podwójnym gazie”, piratów drogowych, czy opiekunów lekceważących bezpieczeństwo najmłodszych.

Od środy do soboty policjanci z drogówki wylegitymowali 113 uczestników ruchu drogowego. Złapali 55 kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość jazdy, a w sumie ujawnili 73 wykroczeń popełnianych przez kierowców. Bez uprawnień w podróż wybrało się 3 zmotoryzowanych, a taka sama liczba rowerzystów jeździła po spożyciu alkoholu. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli 61 mandatów karnych, zastosowali 2 pouczenia i skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu. Stróże prawa przeprowadzili 172 badania na zawartość alkoholu- wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Za niewłaściwy stan techniczny oraz brak wymaganych badań technicznych zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych.

Dzięki temu, że uczestnicy ruchu drogowego stosowali się do obowiązujących przepisów, a policjanci skrupulatnie wyłapali z dróg niesfornych kierowców, na drogach naszego miasta było bezpiecznie. Doszło jedynie do 1 wypadku, który miał miejsce w środę rano na ulicy Kościelnej.

źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich