Przejdź do treści

Kolejny wypadek z udziałem rowerzysty

Pomimo licznych apeli do użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów prawa oraz ostrożność i czujność na drodze, w środę odnotowano kolejne zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty. Z wykonanych na miejscu czynności przez policjantów z drogówki wstępnie wynika, że kierujący Renault Trafic podczas włączania się na drogę z pierwszeństwem jazdy, nie zauważył jadącej nią na rowerze kobiety, wskutek czego doszło do potrącenia rowerzystki. 57-latka doznała urazu nogi i wymagała pomocy medycznej.

W środę około godziny 7.00 policjanci pilnie udali się na ulicę Kościelną, gdzie miało dojść do potrącenia rowerzystki. Kobieta, która jechała rowerem ulicą Kościelną najprawdopodobniej nie została zauważona przez kierowcę trafica, który włączał się do ruchu z drogi podporządkowanej. Pojazd wjechał w prawidłowo jadąca rowerzystkę, powodując u niej obrażenia nogi. 57-letnia mieszkanka Piekar została zabrana przez pogotowie ratunkowe. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy i rowerzystki- oboje byli trzeźwi.

Zdarzenia drogowe, do których doszło w przeciągu ostatnich kilkunastu dni pokazują jednoznacznie, że to nie alkohol był główną przyczyną ich występowania, a brak odpowiedniej koncentracji i ostrożności.
Dlatego policjanci ponownie apelują o szczególną koncentrację w obrębie przejść dla pieszych oraz przed wykonywaniem manewrów np. cofania, wyprzedzania, omijania czy zmiany pasa ruchu. Pamiętajmy, że z dróg oprócz pojazdów korzystają także motocykliści i rowerzyści.

źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich