Przejdź do treści

Okradła seniorkę podszywając się za pracownicę spółdzielni

Ufność 87-letniej siemianowiczanki wykorzystała oszustka, która zapukała do jej drzwi mieszkania i podała się za pracownika spółdzielni. Zażądała od seniorki gotówki za wymianę pieca gazowego. Starsza pani najwidoczniej niedokładnie zrozumiała przedstawioną przez oszustkę sytuację i pomimo, iż nie wymieniała pieca wcześniej, przekazała kobiecie kilkaset złotych. Dopiero po wszystkim zorientowała się, że cała historia była wymyślona przez oszustkę. Apelujemy do seniorów o ostrożność i czujność.

Oszuści bez najmniejszego zawahania wykorzystują ufność i nieporadność osób starszych. Są oni dla nich łatwym celem i złodzieje nie boją się ich okradać za dnia. Tym razem mieszkanie 87-latki odwiedziła kobieta, która podała się za pracownika spółdzielni. Powiedziała starszej pani, że zalega z zapłatą za piec gazowy. Seniorka przekazała jej kilkaset złotych, nie podejrzewając, że cała ta historia to zwyczajny blef i że siedzi przed nią oszustka. Dopiero po pewnym czasie do 87-latki doszło, że padła ofiarą przestępczyni i powiadomiła o tym policjantów.

Kolejny raz Policja apeluje do osób starszych, aby nie wpuszczały do swoich mieszkań obcych osób, a jeśli ktoś przedstawia się za pracownika administracji czy jakiegoś innego podmiotu świadczącego Państwu usługi – Policja prosi o szczegółowe zweryfikowanie tego. Z pomocą zawsze może przyjść sąsiad czy ktoś z rodziny. Wizytę tę śmiało można przełożyć na inny termin.

źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich
foto: Siemianowice Subiektywne