Przejdź do treści

Wypadek na ul. Wiejskiej

24-letni motocyklista został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Odniósł on poważne obrażenia w wyniku zderzenia z osobówką. Policjanci z drogówki wykonywali czynności procesowe, na czas których na miejscu wypadku ruch prowadzony był wahadłowo. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn wypadł na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu, którym prawidłowo jechał Fiat Punto.

Do wypadku doszło we wtorek, 8 czerwca, około godziny 15.00 na ulicy Wiejskiej. Na łuku drogi jadący motocyklem honda z nieustalonych jak dotąd przyczyn wypadł ze swojego pasu jezdni i uderzył czołowo w prawidłowo jadącego fiata. Obrażenia 24-letniego motocyklisty były poważne i został on zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Na miejscu ruch odbywał się wahadłowo na czas wykonywania przez policjantów z drogówki oględzin. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującej fiatem – była trzeźwa. Od motocyklisty została pobrana krew w szpitalu- po jej zbadaniu na zawartość alkoholu otrzymano wynik, że 24-latek również był trzeźwy.

Policja apeluje do motocyklistów o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego, w szczególności o dostosowywanie dopuszczalnej prędkości jazdy do warunków na drodze. Muszą oni pamiętać, że niestety nie chroni ich nic oprócz kasku, co w konfrontacji z pojazdem nie jest praktycznie dla motocyklistów żadną ochroną.

źródło i foto: KM Policji w Siemianowicach Śląskich/KM PSP w Siemianowicach Śląskich