Przejdź do treści

Najlepsze na Śląsku, 7. w kraju – III LO w Meritum w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

III LO w ZSTiO MERITUM kolejny raz docenione zostało w ogólnopolskim Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości. Znalazły się w nim szkoły, które wspierają rozwój kompetencji przyszłości u uczniów poprzez realizację projektów społecznych, kształcąc tym samym umiejętności potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak np. praca w zespole, zarządzanie swoim czasem i budżetem, rozwiązywanie problemów, empatia czy wrażliwość społeczna.

Rok szkolny 2020/21 był dla III LO w ZSTiO MERITUM piątym sezonem z Zwolnionymi z Teorii. Młodzież licznie i chętnie, mimo trudnych pandemicznych czasów podjęła wyzwania, a tematyka projektów była bardzo różnorodna. Uczniowie pomagali lokalnie i globalnie– zaangażowali się w pomoc zwierzętom (MZPZ, Zwierzęta też żyją), zwracali uwagę na kondycję fizyczną i psychiczną oraz zdrowie (Fit jest git!, Jak nie dzisiaj to jutro, Life is better with sport, Usuń z życie uzależnienia, Nie bój się świata 2), podpowiadali, jak radzić sobie z zarządzaniem czasem w czasach pandemii (Pomysłowe dziewczyny), działali na rzecz mieszkańców Afryki (Afryka tu pomagamy), promowali ekologię (Młodzi EKOlodzy).

Co ważne dwa spośród projektów (Pomysłowe dziewczyny, Afryka tu pomagamy) spełniły najwyższe wymagania i nominowane zostały do Złotych Wilków – wyróżnień wręczanych najlepszym projektom w kraju.

Ogólnopolski sukces III LO jest tym większy, że powtórzony. Przypomnijmy, że w poprzednich latach młodzież licealna z MERITUM zajęła w rankingu miejsce 1. i 3.

Pełen Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii 2021 dostępny jest pod adresem: https://zwolnienizteorii.pl/ranking a relacja z Gali jest dostępna stronie Zwolnionych z Teorii w serwisie Facebook.

Relację z gali zobaczyć można pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=IFV48CiYQEE

źródło: UM Siemianowice Śląskie