Przejdź do treści

Siemianowiczanin mistrzem Polski w biegu na 400 metrów

Na rozgrywanych w Poznaniu mistrzostwach Polski w lekkoatletyce Siemianowice Śląskie miały również swojego przedstawiciela. Co prawda ta dyscyplina sportu w naszym mieście zawiesiła swą działalność wiele lat temu, ale to nie znaczy, że talentów lekkoatletycznych w naszym mieście brakuje. Dowodem na taki stan rzeczy niech będzie urodzony w Siemianowicach w 1995 roku Kajetan Duszyński, który już kilka lat znajduje się w czołówce polskich 400-metrowców. Jak sam mówi, ten rok traktuje szczególnie. Całkowicie poświęcił się przygotowaniom na osiągnięcie rezultatów, które pozwolą mu na spełnienie największego marzenia każdego sportowca, jakim jest reprezentowanie swojego kraju na igrzyskach olimpijskich. Trzeba przyznać, że Kajetan plany realizuje do tej pory w stu procentach. 

Tydzień temu w rozgrywanym w Chorzowie Memoriale Janusza Kusocińskiego, poprawił rekord życiowy w swojej koronnej konkurencji wynikiem 45,51 sek. W piątek – 25 czerwca został pierwszy raz w karierze mistrzem Polski w biegu na 400 metrów. Wynikiem 45,96 sek. pozostawił w tyle silną grupę polskich sprinterów na tym dystansie. Kajetan jest również reprezentantem Polski w sztafecie 4×400 metrów, która walczy o udział w XXII Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Bezpośrednio po mistrzostwach Polski (w niedzielę – 27 czerwca) brała ona udział w zawodach lekkoatletycznych w Leverkusen, gdzie uzyskała wynik 3:02,35 . Rezultat ten plasuje naszą reprezentację na 2 miejscu w światowym rankingu sztafet, które jeszcze nie zdobyły kwalifikacji do udziału w igrzyskach. Z tego właśnie rankingu do Tokio pojadą cztery najlepsze reprezentacje. Decydują wyniki osiągnięte do 29 czerwca 2021 roku. Mamy więc nadzieję, że nasza sztafeta ten awans uzyska, a wraz z nią Siemianowiczanin – Kajetan Duszyński. Trzymamy kciuki !

źródło: UM Siemianowice Śląskie/Jan Komander
foto: UM Siemianowice Śląskie/archiwum prywatne rodziny Duszyński

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie