Przejdź do treści

Wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców

Policjanci z drogówki przez kilka dni przeprowadzili łącznie 159 kontroli stanu trzeźwości kierujących nie tylko pojazdami, ale również rowerami. Podane dane nie obejmują minionego weekendu. Bezkarnie poczuli się w tym czasie rowerzyści, u których w 6 przypadkach wyszło, że jeździli po wypiciu wcześniej alkoholu. Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów i przypominają, że jazda z promilami na rowerze jest wykroczeniem. W piątek zakończyły się także działania „Bezpieczny Pieszy”.

Od poniedziałku do czwartku policjanci z drogówki zbadali stan trzeźwości 159 kierowców. Na ich celowniku nie byli jednakże sami zmotoryzowani, ale także jeżdżący na jednośladach. I choć na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że rowerzyści preferują zdrowy styl życia, policyjne kontrole dowiodły, że to właśnie oni jeździli po wcześniejszym wypiciu alkoholu. 5 z nich miało dawkę poniżej 0,5 promila, a jeden powyżej 0,5 promila. Mundurowi wyeliminowali również z dalszej jazdy 2 kierowców, którzy nie mieli w ogóle uprawnień do kierowania. Przez te parę dni ujawnili 53 wykroczenia związane z łamaniem przepisów w ruchu drogowym, za które nałożyli 39 mandatów karnych, zastosowali 13 pouczeń i skierowali 1 wniosek do sądu o ukaranie.

Aby poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, w piątek odbyły się działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi z drogówki przyłapali 6 kierowców, którzy przekroczyli obowiązującą prędkość w rejonie przejść dla pieszych oraz 1, który nieprawidłowo zachował się w stosunku do pieszych. 5 z nich otrzymało mandaty karne, 1 pouczenie, a wobec 1 skierowano wniosek do sądu.

źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie