Przejdź do treści

Zmiany w organizacji ruchu na Przełajce

Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego:

Od 5 lipca 2021 r., w związku z wyłączeniem z ruchu odcinka ul. Wiejskiej w Siemianowicach Śląskich, linie autobusowej 96, 196, 664, 665 i 30N kursować będą w relacji skróconej do przystanku Przełajka Szkoła.

Stanowisko do wysiadania zlokalizowane zostanie w rejonie posesji Wiejska 6 zaś do wsiadania w rejonie posesji Wiejska 13.

Przystanki Przełajka Kościół, Przełajka Biblioteka, Przełajka Pętla nie będą obsługiwane.

Komentarz: pierwsze informacje w tym temacie podała strona miejska. Jak widać, mało kto przejął się faktem, że większość dzielnicy zostanie odcięta od transportu publicznego. O ile zmotoryzowani jakoś sobie poradzą (np. objazd przez Wojkowice lub Czeladź), to pasażerom komunikacji miejskiej pozostaje… spacer. Szkoda, że nikt nie zainteresował się np. zorganizowaniem tymczasowej linii minibusowej, która pozwoliłaby mieszkańcom na sensowne dotarcie np. w okolice przystanku przy szkole (ul. Poranną, chociaż znamy jej stan) lub nawet do Michałkowic (objazdem przez Wojkowice, Dąbrówkę Wielką). Jeśli takiej komunikacji nie da się zorganizować, również wypada wytłumaczyć mieszkańcom jakie są tego powody. Odpowiednie pismo w sprawie wysłaliśmy do Prezydenta Miasta. Tematem zainteresowaliśmy również siemianowickich radnych.

Aktualizacja: co ważne, odpowiednią interpelację złożyły dziś (29.06.2021) radne – Karina Siwiec-Magielnicka i Małgorzata Gościniak.

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie