Przejdź do treści

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na Przełajce

W związku z prowadzonymi robotami ziemnymi na terenie Przełajki związanymi z budową kanalizacji Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich informuje,  iż:

na terenie Przełajki,  w rejonie prowadzonych prac w ul. Wiejskiej, wprowadzony zostanie zakaz wjazdu z wyłączeniem dojazdu mieszkańców Przełajki do posesji samochodami osobowymi. Obecne prace i lokalizacja wykopów pod ułożenie kanalizacji uniemożliwia przejazd samochodów większych, niż osobowe. Nadmieniamy, że dla bezpieczeństwa mieszkańców Przełajki, w związku  z głębokimi wykopami, nie są wykluczone czasowe, odcinkowe wyłączenia możliwości przejazdu. Uprasza się w tych przypadkach o korzystanie z publicznych dróg (ul. Modrzewiowa, Sosnowa, Poranna, Łąkowa) umożliwiających ominięcie zamykanych odcinków. W przypadku większych utrudnień istnieje możliwość wyjazdu z dzielnicy Przełajka drogą na Wojkowice.

Jednocześnie informujemy, iż od dnia 17.07.2021 r. do września 2021 zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja minibusowa oznaczona Z-2 dla autobusów linii: 96, 196, 664,665 i 30N.

Linia ta będzie obsługiwała wyłączone czasowo z obsługi autobusowej istniejące przy ul. Wiejskiej przystanki tj.:  SIEMIANOWICE ŚL. Przełajka Szkoła, SIEMIANOWICE ŚL. Przełajka Kościół, SIEMIANOWICE ŚL. Przełajka Biblioteka i SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE Przełajka Pętla.

Dodatkowo dla lini Z-2 zostanie utworzony końcowy przystanek autobusowy o nazwie SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE Przełajka Szkoła, którego stanowiska zostaną zlokalizowane:

do wysiadania przy ul. Wiejskiej nr 19,

do wsiadania przy ul. Wiejskiej nr 16.

Linia minibusowa Z-2 będzie zawracała na placu w rejonie posesji ul. Wiejska nr 6B i 16.

Uprasza się mieszkańców Przełajki korzystających z komunikacji publicznej z zapoznaniem się z aktualnym rozkładem jazdy na stronie internetowej ZTM  https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1-z-2/.  Aktualne rozkłady jazdy zostaną także rozwieszone na przystankach autobusowych.

Bardzo cieszy nas, że m.in. nasza interwencja w sprawie komunikacji minibusowej przyniosła skutek. Doskonale wiecie, że planowane zmiany spotkały się ze stanowczym sprzeciwem mieszkańców Przełajki. Jako, że dziś (14.07.2021) po raz kolejny doszło do niezapowiedzianej zmiany w organizacji ruchu, zwróciliśmy się do Urzędu Miasta z prośbą o sensowne planowanie wprowadzanych zmian oraz informowanie o nich mieszkańców z odpowiednim wyprzedzeniem. Dziękujemy jednocześnie za szybkie działania MCZK w Siemianowicach Śląskich.

źródło informacji: UM Siemianowice Śląskie

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted:
https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie