Przejdź do treści

Weekend pełen atrakcji

Zbliżający się weekend przyniesie sporo atrakcji, w postaci imprez dla dzieci i dorosłych. Oto, co nas czeka w piątek, sobotę i niedzielę:


W piątek 30 lipca o godz. 20.00 w ramach cyklu Chill Time pod szybem Krystyn wystąpi Raf Skowroński – wokalista, autor tekstów, kompozytor, a także absolwent londyńskiej uczelni Middlesex University, na której ukończył kierunek Popular Music. Wcześniej był związany z formacją JÓGA, która wykonywała muzykę alternatywną i elektroniczno-folkową. Obecnie artysta skupia się na karierze solowej, którą rozpoczyna wydaniem piosenki „Wody Łyk”. Zachowany w klimacie R’n’B utwór opowiada o nadziei na znalezienie własnego „ja”. W razie deszczu koncert odbędzie się w budynku SCK- Park Tradycji.


W sobotę 31 lipca na Rynku Miejskim w godzinach 11.00- 13.30 trwać będą animacje dla dzieci, interaktywny spektakloraz eksperymenty i quizy dla najmłodszych.


Również w sobotę, o godzinie 17.00 w ramach Letnich Koncertów w amfiteatrze miejskim wystąpi dla Państwa zespół Nivel. To czwórka przyjaciół, która postanowiła w roku 2010 założyć zespół muzyczny, który będzie inny niż wszystkie. Okres ich wspólnego tworzenia muzyki trwa już ponad 10 lat, i z powodzeniem owocuje coraz częstszymi koncertami. Ich muzyka cechuje się własną interpretacją tradycyjnych pieśni różnych krajów. Grając przez wiele lat muzykę z różnych stron świata, chętnie sięgają do ludowej muzyki z Argentyny, Francji, Macedonii, Brazylii, a ostatnio także do regionów bałkańskich i skandynawskich. W dużym stopniu czerpią inspiracje z dorobku wielkich kompozytorów i wirtuozów światowej sławy, takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Chick Corea, Pat Metheny czy Miles Davis. Wstęp wolny.


W niedzielę 1 sierpnia zapraszamy dzieci na polanę przy amfiteatrze w godzinach 15.00-17.00 do zabawy na kolorowych dmuchańcach, zaś o godzinie 17.00 do amfiteatru na animacje, które poprowadzą Wujek Tedi i Przyjaciele.


W SCK Zameczek w niedzielę o godzinie 16.00 usłyszymy przeboje operetkowe w ramach cyklu „Muzyka u Rheinbabenów”. Wstęp wolny.

źródło: SCK

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie