Przejdź do treści

Już we wrześniu Piknik Country

W sobotę 4 września Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza do amfiteatru w Parku Miejskim na PIKNIK COUNTRY. Wystąpią: zespół tańca liniowego „Senior Dance”, Alabama Band oraz Alicja Boncol i Koalicja. Start – godzina 18.00. Wstęp wolny. 

W marcu 2014 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach po raz pierwszy mieli przyjemność poznać liniowy taniec country w wykonaniu instruktora Adama Foksa. Pokochali ten rodzaj tańca i pod czujnym okiem instruktora doskonalili swoje umiejętności. Z czasem powstał 9-osobowy zespół taneczny, który miał przyjemność występować na akademiach, dożynkach i spotkaniach z Seniorami. W 2017 roku utworzył się 16-osobowy Zespół pod nazwą „Senior Dance”.

Zespół tańczył na Festiwalach Tańca w Wodzisławiu Śląskim i Oświęcimiu. W roku 2017 zdobył szczególne wyróżnienie na IV Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów.

Otrzymał wiele podziękowań i dyplomów (m. in. Kongresy: Obywatel Senior w Chorzowie, Przegląd Twórczości Artystycznej Słuchaczy UTW w Bytomiu, występy i promocja płyty Zespołu „Dynamic”, prezentacje tańca liniowego w Amerykańskim Parku Rozrywki Twinpigs).

7 września 2019 roku wraz z niekwestionowaną gwiazdą muzyki country Alicją Boncol zespół „Senior Dance” wystąpił na IV Pikniku Country w Siemianowicach i zatańczył do sześciu utworów wokalnych.

Alabama Band to kwartet wokalno-instrumentalny wykonujący muzykę country. Najchętniej wykonuje utwory z nowego nurtu muzyki country nie stroniąc jednak od standardów takich wykonawców jak Hank Williams, Johnny Cash, Bill Monroe, John Denver czy Ricky Skaggs. Do ich ulubionych wykonawców należą: Travis Tritt, The Eagles, Alan Jackson, Brooks & Dunn, Gary Allan, i Brad Paisley. Z przyjemnością wykonujemy również kompozycje z repertuaru takich sław jak Chuck Berry, Eddie Cochran, Blackhawk czy Lynyrd Skynyrd.

Gitarzysta solowy – Grzegorz Kopka to potężny filar tego zespołu, oprócz wokalisty, ponieważ swą wurtuozerią i brawurową i stylową grą na instrumencie znacząco podbija walory wykonywanych utworów. Śmiało można powiedzieć, że Grzegorz na dzień dzisiejszy plasuje się w pierwszej trójce NAJLPESZYCH GITARZYSTÓW COUNTRY, a poza muzyką country jest również bardzo uznanym, cenionym, szanowanym i baaaardzo lubianym muzykiem jeśli chodzi o inne gatunki muzyczne! To wręcz torpeda gitarowa!

Alabama Band powstał w 1994 w Mińsku Mazowieckim. Początkowo jako duet, później jako trio z powodzeniem występował w lokalnych Pubach . Rok później do zespołu dołączył perkusista  i od tej chwili grupa rozpoczęła występy w warszawskich klubach oraz na imprezach plenerowych w całej Polsce.

.Alabama Band brał udział we wszystkich ważnych festiwalach muzyki Country w Polsce takich jak Piknik Country w Mrągowie, festiwal „Czyste Country” w Wolsztynie, w 2013 roku reprezentował równiez Polskę na festivalu country w Visagino na Litwie gdzie zaprezentował program z udziałem litwskich muzyków.

Zespół utrzymuje również stałą współpracę z siecią amerykańskich restauracji „Jeff’s”

Obecny skład zespołu to:

Andrzej Samson – gitara akustyczna, śpiew.

Grzegorz Kopka – gitara solowa, śpiew.

Krzysztof Dyczkowski – gitara basowa

Stanisław Krzemiński – perkusja.

Alicja Boncol to najlepszy głos country w Europie, nie ogranicza się jednak tylko do tego gatunku muzycznego. Z właściwą sobie swobodą i swadą potrafi zaśpiewać niemalże wszystko.

Rockowe utwory w jej wykonaniu, to orkan zmiatający, co tylko znajdzie się na drodze. Nastrojowa i liryczna w balladach, wznieca płomień w sercach, przyprawia nawet o łzy. Po drodze jej z Edith Piaf, nieobce klimaty w stylu Ave Maria, znakomicie się czuje wykonując utwory Elvisa Presley’a, sprostać potrafi też rockowemu wokalowi Bona Scotta z AC/DC.
Blues, reggae i co tylko zechcecie. Nie ma takiego gatunku muzycznego, w którym Alicja nie próbowałaby swych sił. Prawie nie ma.
I we wszystkich jej do twarzy, jest nieprzeciętnie zdolna i elastyczna.
Od lat nie ma sobie równych na scenach countrowych i co rok, z dokładnością metronomu, zdobywa tytuł najlepszej wokalistki.
Czy trzeba większej rekomendacji?

Oto co na temat Alicji Boncol napisali znani ludzie:

Michał Lonstar, legenda polskiego country„Błyskotliwa gwiazda, rzetelna Artystka, szanowana przez profesjonalistów. Zjawiskowo piękna i huraganowo dynamiczna w swym scenicznym wcieleniu, arcy-kobieca, budząca zwierzęce żądze wśród fanów, jest przy tym niebywale kontaktowa, obdarzona szalonym poczuciem humoru. To tak, jakby w jednej osobie spotkały się Dolly Parton, Shania Twain i Tina Turner. Jest najlepszą w kraju stylistką country. Każdy utwór, który śpiewa, czy to oryginalną kompozycję, czy standard, zabarwia własną charyzmą, energią i sercem.
No i jej głos. Krystalicznie dźwięczny, silny, przestrzenny, o dużej rozpiętości i nieskazitelnie czystej intonacji. Sprawdzający się w szerokim spektrum repertuarowym, od countrowej klasyki poprzez zmysłowe ballady aż po drapieżnego, rockowego „pazura”. O takich osobach mówi się, że mają w sobie „to coś”.
W wypadku Alicji to poważne niedopowiedzenie. Bo ona ma w sobie „to wszystko”. Aż niesprawiedliwe!”

Wojtek Cejrowski, naczelny kowboj RP

„Żadna z Polek nie śpiewa lepiej po amerykańsku. A ponadto znam wiele Amerykanek, które śpiewają po amerykańsku słabiej od Ali.

Kiedy organizuję koncerty i potrzebna mi amerykańska wokalistka, zapraszam Alę i… wystawiam rachunek doliczając koszta przylotu zza oceanu. Jeszcze nikt z moich klientów nie protestował, bo żaden nie chciał wierzyć, że ona naprawdę NIE przyleciała z Ameryki”.

Korneliusz Pacuda, ojciec polskiego country„Gdyby Alicja mieszkała po tamtej stronie Atlantyku byłaby koleżanką  największych sław, a w szczególności Krisa Kristoffersona i Kenny Rogersa, albo Gartha Brooksa! Koleżanką – wokalistką, równą tym najpopularniejszym. Pewnie miałaby na koncie nagrodę Grammy, na jej koncerty przychodziłyby tłumy, może nawet zagrałaby w paru filmach”.

Mikołaj Kruczyński
Bez wątpienia najlepszy żeński głos w polskiej muzyce country. 11-krotna laureatka Plebiscytu fanów country „Dyliżanse” w kategorii Wokalistka Roku i 3-krotna w kategorii Artysta Roku. Jej ostatnia płyta – „Ale Ala” – dwukrotnie zwyciężyła w dorocznym rankingu sprzedaży polskich płyt z muzyką country. Należy do ścisłej czołówki najbardziej cenionych przez publiczność polskich wykonawców gatunku. Jej niezwykły talent wokalny sprawia, że trafia z powodzeniem zarówno do młodzieży, jak i do ludzi dojrzałych, publiczności festynowej i widzów bardziej wymagających. Alicja jest też podstawowym „produktem eksportowym” polskiej muzyki country – to ona najczęściej reprezentuje Polskę na zagranicznych festiwalach muzycznych tego gatunku. Specjalnością Alicji Boncol są dynamiczne piosenki z nowoczesnego nurtu muzyki country, które wykonuje z niezwykłą charyzmą i energią.

Skład zespołu Koalicja:

Marcin „Martinez” Surlej – gitara elektryczna
Piotr Kochanek – gitara basowa
Kamil Wantuła – perkusja
Pavel Jegorov – klawisze

źródło: SCK

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie