Przejdź do treści

Kolizja na ulicy Krupanka

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w środę, 25 sierpnia około godziny 14.30 na ulicy Krupanka, gdzie czołowo zderzyły się dwie osobówki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta kierująca suzuki zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w prawidłowo jadącego forda. Z uwagi, iż jest to trasa o dużym natężeniu ruchu, utworzyły się korki. Obie kierujące zostały zabrane do szpitala na konsultację lekarską, gdzie na obserwacji pozostała sprawczyni jadąca suzuki.

52-letnia kobieta jechała suzuki ulicą Krupanka w stronę Siemianowic. Nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z fordem. Na miejscu czynności wykonywali policjanci i strażacy. Z uwagi, iż trasą tą porusza się dużo pojazdów,  utworzyły się korki. Zarówno kierująca suzuki, jak i druga z kierujących fordem zostały zabrane do szpitala na konsultację lekarską. Na obserwacji pozostała tam 52-latka. Jak ustalili policjanci kierująca suzuki nie czuła się tego dnia dobrze i nagle straciła przytomność, co spowodowało utratę panowania nad pojazdem i doprowadziło do zderzenia z fordem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości obu uczestniczek zdarzania drogowego- kierujące były trzeźwe.

Ten przypadek pokazuje, jak ważny jest stan psychofizyczny kierującego. W sytuacji złego samopoczucia Policja odradza wsiadanie za kółko i zaleca skorzystanie z innych rozwiązań dotarcia do zamierzonego celu.

źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich
foto: KMP w Siemianowicach Śląskich/KM PSP w Siemianowicach Śląskich

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie