Przejdź do treści

8-letnia dziewczynka wypadła z okna na 3. piętrze

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny niedzielnego zdarzenia na ul. Powstańców. Z okna mieszkania usytuowanego na 3. piętrze wypadła 8-letnia dziewczynka. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się załogi straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, które udzieliły pierwszej pomocy, a następnie przekazały dziecko załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śledczy ustalili, że podczas zdarzenia w mieszkaniu była obecna matka i jej partner. Badania stanu ich trzeźwości wykluczyły, żeby spożywali alkohol.

Około godziny 11.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że przed blokiem na ulicy Powstańców leży dziecko, które wypadło z okna. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się załogi straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, które udzieliły pierwszej pomocy. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał dziewczynkę do szpitala. Jej stan jest ciężki. Jak ustalili policjanci, w mieszkaniu w chwili zdarzenia była matka oraz jej partner. Matka 8-latki dosłownie chwilę przed zdarzeniem miała kontakt z córką. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości opiekunów – byli trzeźwi. Teraz śledczy będą wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego wypadku. Trwające w tej sprawie postępowanie przygotowawcze ma wyjaśnić, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy być może do jakiś zaniedbań ze strony osób zobowiązanych do opieki nad dziewczynką.

Policjanci przypominają o tym, aby okna i drzwi balkonowe były odpowiednio zabezpieczone, w szczególności, gdy w mieszkaniu są małe dzieci. W sytuacji, gdy małoletni przebywają na balkonie, nie mogą pozostawać tam bez nadzoru osób dorosłych.

źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich
foto: KM PSP w Siemianowicach Śląskich

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie