Przejdź do treści

Niezwykły Mikołaj już wkrótce w Siemianowicach

Już 6 grudnia na ulicach Siemianowic Śląskich ponownie będziecie mogli spotkać Mikołaja. Nie będzie to taki „zwykły” Mikołaj… W jego rolę wcieli się pewna Pani, która przygotowała dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta słodycze i paczuszki. Chodzą słuchy, że dla tych starszych też coś się znajdzie… Tajemnicza Pani słodkości co roku kupuje z własnych środków, a przy pomocy mieszkańców Siemianowic w zeszłym roku udało się jej zebrać ok 200 pluszaków, które 6 grudnia trafiły do najmłodszych.

W tym roku w akcję angażują się także Związek Dużych Rodzin Trzy Plus koło Siemianowice, Stowarzyszenie Siemianowice Subiektywnie, Stowarzyszenie Miasto To Coś Więcej, Maniana Garage i DJ Maxior.

Skąd pomysł Pani Marzeny na wydarzenie? Wszystko zaczęło się od przebierania się za Mikołaja dla wnuczków… A potem, zaczęła się coroczna wędrówka po ulicach Piekar Śląskich. Po raz kolejny Mikołaj pojawi się także w Siemianowicach Śląskich; będzie również renifer i sanie, a w akcji pomoże córka Pani Marzeny – Angelika, a także członkowie zaangażowanych stowarzyszeń.

Chcemy zachęcić Was do wsparcia naszej akcji. Możecie podzielić się słodyczami, pluszakami czy też przyborami szkolnymi. Upominki dla najmłodszych możecie przekazywać w dwóch miejscach:

MDK Jordan – Siemianowice Śląskie, ul. Chopina 2

Zakład Fotograficzny Beata Pawełczyk – Bytków, ul. Niepodległości 18 A

Informujemy, że 6 grudnia działamy na terenie miasta do wyczerpania paczek. O dokładnej godzinie i miejscu rozpoczęcia akcji poinformujemy wkrótce.

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie