Przejdź do treści

Pościg za sprawcami uprowadzenia zakładnika

Do budynku urzędu wtargnęła grupa mężczyzn i uprowadziła zakładnika. Na nogi zostały postawione wszystkie służby w mieście. Chwilę później samochód, którym uciekali sprawcy, miał wypadek i przestępcy uciekli z porwanym do lasu… Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń sztabowych, w którym brali udział policjanci.

Ćwiczenia przeprowadzono w ramach współpracy Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich z Centrum Zarządzania Kryzysowego, Państwową Strażą Pożarną, Strażą Miejską i Stowarzyszeniem „Grot”. Ich celem było skoordynowanie działań wszystkich służb w związku z zaistniałą, wyreżyserowaną sytuacją kryzysową.

Zgodnie z założeniami, do budynku urzędu wtargnęła grupa mężczyzn, która wzięła zakładnika. Na nogi zostały postawione wszystkie służby w mieście. Chwilę później mieszkaniec poinformował, że na jednej z ulic stoi rozbity samochód, w którym jest ranny. Patrol drogówki potwierdził, że to auto, którym uciekali sprawcy uprowadzenia. Z zebranych informacji wynikało, że uciekli oni z zakładnikiem do pobliskiego lasu. Do działań poszukiwawczych użyto psa tropiącego oraz drona straży miejskiej. Ostatecznie sprawcy zostali zatrzymani, a zakładnik uwolniony.

Ćwiczenia te miały podnieść umiejętności przewidywania rozwoju sytuacji, dokonywania właściwej analizy i podejmowania odpowiednich rozwiązań, a także skoordynować działania zespołowe, jak również zacieśnić współpracę między uczestniczącymi w nich podmiotami.

źródło i foto: KMP w Siemianowicach Śląskich

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie