Przejdź do treści

Uwierzyła fałszywemu policjantowi i straciła 180 tysięcy złotych

62-letnia siemianowiczanka uwierzyła, że prowadzi rozmowę telefoniczną z prawdziwym policjantem z CBŚP, który ostrzegał ją przed tym, że jej oszczędności są zagrożone. Do rozmowy włączył się także „prokurator”, który tak jak „policjant” był oszustem. Przekonali oni kobietę, żeby wzięła udział w policyjnej prowokacji, która miała na celu schwytanie przestępców bankowych. Siemianowiczanka w tym celu przelała 180 tysięcy złotych na konto oszustów. Policjanci po raz kolejny apelują o czujność i rozwagę.

Pomimo licznych policyjnych apeli, kolejny raz oszustom udało się wyczyścić konto z oszczędności. Tym razem w ich historię uwierzyła 62-letnia siemianowiczanka, która była przekonana, że prowadzi rozmowę z prawdziwym policjantem z CBŚP i prokuratorem. Kobieta dwukrotnie zrobiła przelewy na łączną kwotę 180 tysięcy złotych. Pieniądze te miały posłużyć w policyjnej prowokacji, która miała pomóc w rozbiciu grupy przestępczej. Po całej akcji „policjant” i „prokurator” obiecali zwrócić kobiecie gotówkę. Niestety, po wykonanych przelewach z konta 62-latki zniknęły oszczędności, a kontakt z mężczyznami się urwał. Gdy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, powiadomiła o tym prawdziwych mundurowych.

Przypominamy, że Policja NIGDY nie zwraca się o przekazanie środków pieniężnych lub innych wartościowych przedmiotów do realizacji jakiś przedsięwzięć. Pomimo, iż rozmowa z oszustami może naprawdę przebiegać rzeczowo, prosimy pamiętać, że są to doskonale wyszkoleni złodzieje i jedyną radą w tej sytuacji jest przypomnienie sobie, że Policja nigdy nie dzwoni z takimi prośbami do obywateli.

źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie