Przejdź do treści

Protest mieszkańców w sprawie terenów w pobliżu Bażantarni

W sieci rozpoczęła się akcja protestacyjna mieszkańców Siemianowic Śląskich związana z planowaną sprzedażą terenów zlokalizowanych w dzielnicy Bańgów. Na grupie protestacyjnej możecie przeczytać:

Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie, wraz Radą Miasta, podjął w ubiegłym roku działania zmierzające do sprzedaży terenów zielonych, sąsiadujących z lasem Bażantarnia, z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową. Działania te wywołały oburzenie wielu mieszkańców. Grupa ta skierowana jest do osób zainteresowanych przeciwdziałaniem realizacji tych szkodliwych dla miasta planów.

Mieszkańcom miasta zdecydowanie polecam przyłączenie się do akcji protestacyjnej i podpisania petycji. Inicjatorem akcji jest Pan Wojciech Rzepczyk.

Jeśli chodzi o ten temat, to czas na najlepsze smaczki całej sytuacji. Jeśli jeszcze nie wiecie o jaki dokładnie teren chodzi, to spieszę z wyjaśnieniem. Jest to pole zlokalizowane pomiędzy cmentarzem żołnierzy niemieckich i aleją Spacerową. Zapewne mało kto wie, że to miejsce… w którym miał zostać pierwotnie wybudowany cmentarz komunalny!!! Co ciekawe, od kilkunastu miesięcy próbowaliśmy przekonać siemianowickich radnych do rezygnacji z pomysłu podsuniętego radnym przez Prezydenta Miasta (czyli decyzji o budowie cmentarza komunalnego na terenach bańgowskiej parafii). Dziś warto przypomnieć jeden z argumentów radnych opcji Prezydenta Piecha (czyli tych SMS-owych). Jaki? Otóż twierdzili oni, że budowa cmentarza na terenie parafii i uwolnienie terenów przy alei Spacerowej pozwoli na sprzedaż tych terenów i potężny zastrzyk gotówki dla budżetu miasta. Co dzieje się dzisiaj? Ta sama grupa radnych APELUJE DO PREZYDENTA MIASTA o wycofanie się z zamiaru sprzedaży tych terenów! Ogarniacie ten poziom hipokryzji? Ja ogarniam bo to przecież nie pierwsza taka SMS-owa akcja (przypomnę chociażby sprawę „ratowania szkoły” (polecam lekturę!).

Podsumowując, temat jest znany od kilku lat, radni nawet słowem nie sprzeciwiali się planom Gminy, całe szczęście trwa protest w tej sprawie i mam nadzieję, że sprawa zakończy się pozytywnie. Przy tej okazji po raz kolejny chciałbym zaapelować do radnych o zainteresowanie się tym, co dzieje się w Siemianowicach Śląskich. Jeśli chodzi o Wasze głosowanie nad nowym planem zagospodarowania dla tych terenów, to mam nadzieję, że to jakieś ogromnie nieporozumienie. Radnym popierającym Prezydenta Miasta i jego chore wizje (od dobrych kilku lat) polecam zmianę optyki.

Na sam koniec dodam jeszcze moją subiektywną ocenę: obecna jak i poprzednia kadencja Rady Miasta są najsłabszymi i najgorszymi kadencjami w historii siemianowickiego samorządu. Nie jesteście żadnymi bohaterami; zacznijcie pracować, a nie tylko pobierać (nie tak małe) diety!

Jan Wieczorek
foto: grupa Protest Mieszkańców…

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie