Przejdź do treści

Nie będzie zabudowy mieszkaniowej obok Bażantarni!

Minęło zaledwie kilka dni od wybuchu afery związanej z planami sprzedaży terenów zlokalizowanych w dzielnicy Bańgów, a już w niedzielę (9 stycznia) mamy zapewnienie Gminy (sam Prezydent Piech zabrał głos) o rezygnacji ze sprzedaży. Myślicie, że przy tej okazji obyło się bez kontrowersji? Absolutnie nie, w końcu mówimy o mieście rządzonym przez Rafała Piecha wraz ze swoim „nad wyraz merytorycznym” SMS-em. Przejdźmy zatem do szczegółów. Informacja na portalu miejskich i absurdalne oświadczenie Piotra Kochanka i Rafała Piecha:

Uchwalone przez Radę Miasta w grudniu ubiegłego roku zmiany w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego wywołały burzliwą dyskusję mieszkańców. Wszystko za sprawą pól uprawnych sąsiadujących przy Bańgowie z drogą krajową 94 oraz z Bażantarnią (nazywaną też Parkiem Fazaniec), które zgodnie z nowym lokalnym prawym zmieniły swoje przeznaczenie na mieszkaniowe.

Dopiero zatwierdzenie w trakcie sesji 6 grudnia 2021 roku tworzonych i konsultowanych przez kilka lat zmian w dokumentach miejskich, uruchomiło znaczną część mieszkańców lobbujących za utrzymaniem naturalnego charakteru tej części dzielnicy Centrum. Prezydent Miasta, Rafał Piech, podtrzymując wypracowany od 2015 roku dialog z siemianowiczanami, po kilku dniach bezpośrednich konsultacji społecznych z mieszkańcami i radnymi, zadeklarował oficjalnie, że Park „Fazaniec” i okalające go pola pozostaną nadal terenem zielonym.

Komentując na gorąco zakończone właśnie konsultacje, prezydent Piech zaznaczył, że choć sprzedaż terenów to istotny wpływ do budżetu miasta nie zawsze muszą być samorządowym priorytetem:
– Pomimo tego, że do budżetu miasta ze sprzedaży działek mieszkaniowych mogłoby wpłynąć około 12 milionów złotych, które chcieliśmy przeznaczyć na rewitalizację substancji mieszkaniowej w budynkach komunalnych oraz zwiększyć finansowe wsparcie dla programów wymiany źródeł ciepła w mieście, to musimy zawsze stawiać na pierwszym miejscu opinię mieszkańców. Ci zaś, pomimo że sama procedura przekształcenia terenu rolnego trwa już 3 lata, dopiero teraz zdecydowali się zabrać głos i wyrazić zdecydowany sprzeciw wobec zabudowy sąsiedztwa Parku „Fazaniec”, – mówi Piech. Dodaje też, że tereny zielone Siemianowic Śląskich to miejski skarb, o którym trzeba decydować wspólnie.

Komentarz? Problem wywołany nie przez nikogo innego jak przez Prezydenta, jego ugrupowanie i współrządzących, już dziś wspaniałomyślnie został rozwiązany. Po raz kolejny możemy podziękować cudownemu prezydentowi i radnym. Chyba nie do końca? Zastanawiam się ile razy powtórzy się ratowanie wizerunku bzdurnymi oświadczeniami SMS-u i prezydenta miasta? Ile razy zamierzacie wmawiać mieszkańcom, że to Wy jesteście „tymi dobrymi”? Z mojej perspektywy – nie panujecie nad niczym, a fakt, że nikt z Was nie jest w stanie zastanowić się nad konsekwencjami podejmowanych przez Was decyzji i nie jest w stanie przekonać reszty Waszych członków/radnych np. do głosowania za albo przeciw na Sesjach, idealnie pokazuje z jakim brakiem wiedzy merytorycznej mamy do czynienia w przypadku obecnej Rady Miasta (oczywiście nie mówię o wszystkich radnych, ale niestety o dużej części). Zastanawiam się za jakich idiotów macie nas, mieszkańców (te słowa kieruję do Prezydenta i jego rzecznika), że wmawiacie nam, że sprzedajecie te tereny bo przecież „rewitalizacja, wymiana źródeł ciepła…”, „a tak w ogóle to „dialog z siemianowiczanami trwa od lat”. Może wytłumaczycie skąd te ciągłe braki środków w budżecie miasta, skoro nawet sama Matka Boska wspiera od lat Rafała Piecha? Gdzie podziały się te dziesiątki milionów złotych po kadencji Jacka Guzego? Gdzie są pieniądze ze sprzedaży (a może wyprzedaży?) wszystkich możliwych terenów w ostatnich latach? Jakie to cuda wydarzyły się w naszym mieście, że po prostu NIE MA KASY? Nie wiem kto jeszcze kupuje te Wasze bzdury wypisywane w miejskich gazetkach i na miejskich stronach? W sumie ktoś na pewno, bo już dziś widziałem podziękowania dla Prezydenta i radnych… za (dodajmy) rozwiązanie problemu, który sami stworzyli. Powodzenia, jesteście niesamowici. I jeszcze jedno, jak czytam te Wasze wypociny, że przyjmujecie uchwały bo przecież chodzi o ogromny teren, a nie tylko o kawałek przeznaczony na sprzedaż to jedyne, co przychodzi mi do głowy to… NIE NADAJECIE SIĘ NA RADNYCH. Smutne, ale może prawdziwe?

Jan Wieczorek

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie